Portalas ,,Rinkėjo puslapis" – populiariausia per elektroninius valdžios vartus teikiama elektroninė paslauga

2019-02-20

2019 metais vyks net treji visuotiniai rinkimai: kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimai, gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai ir gegužės 26 d. rinkimai į Europos Parlamentą.

Portalas ,,Rinkėjo puslapis

Turint omeny, kad elektroninių paslaugų portalas „Rinkėjo puslapis" sudaro galimybes rinkėjams, kandidatams ir rinkimų komisijoms gauti elektronines paslaugas, teikiamas „vieno langelio" principu, prisijungus per elektroninius valdžios vartus, portalo populiarumas itin išaugo.

Įsibėgėjus rinkimų agitacijos periodui, vis aktualesniu tampa ir portalo „Rinkėjo puslapis" funkcionalumas, kuris sudaro galimybes kandidatams tiesiogiai bendrauti su savo rinkėjais, jiems siunčiant elektroninius pranešimus. O rinkėjai turi galimybę pateikti paklausimus jiems parašiusiems kandidatams.

Prisijungęs portalo lankytojas gauna personalizuotas, pagal jo statusą rinkimuose pritaikytas paslaugas. Portale „Rinkėjo puslapis" rinkėjai turi galimybę atsispausdinti rinkėjo kortelę, pasitikrinti kurios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašuose yra įrašyti; sužinoti, kur yra rinkimų apylinkė, kurios rinkėjų sąrašuose rinkėjas yra įrašytas. Be to, piliečiai, kurie yra išvykę iš Lietuvos Respublikos, turi teisę pateikti prašymus balsuoti užsienyje.

Per pirmąją elektroninių prašymų balsuoti užsienyje pateikimo savaitę 3 460 rinkėjų išreiškė pageidavimą balsuoti užsienyje, o tai sudaro 18 proc. nuo 2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose užsiregistravusių balsuoti užsienyje rinkėjų skaičiaus.

Portale „Rinkėjo puslapis" šiuo metu yra renkami parašai dėl penkių iniciatyvų organizuoti penkis referendumus ir pretendentai į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose renka juos palaikančių rinkėjų parašus.

VRK turimais šios dienos 13 valandos duomenimis, galimybe paremti pretendentus į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose per šiek tiek daugiau nei per parą pasinaudojo 75 715 portalo ,,Rinkėjo puslapis" lankytojai. Ši paslauga yra populiariausia tarp 25–34 metų amžiaus rinkėjų. Be to, šia paslauga dažniau naudojasi vyrai, nei moterys.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt