ESBO ekspertai atvyksta į Lietuvą

2019-04-30

Š. m. balandžio 30 d. į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) atvyksta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro (angl. OSCE/ODIHR) rinkimų vertinimo misijos ekspertai. Vizito tikslas – įvertinti organizuojamus 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimus ir pateikti rekomendacijas.

ESBO ekspertai atvyksta į Lietuvą

2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų vertinimo misiją sudaro: misijos vadovas Albertas Jonsonas (Albert Jonsson); misijos vadovo pavaduotoja Martina Barkerė (Martina Barker); rinkimų analitikė Adelina Eliza Emilija Markuisė (Adeline Elise Emilia Marquis); tesės analitikė Elisaveta Karagianidou (Elissavet Karagiannidou); medijos analitikas Pietro Tesfamariamas Berhanis (Pietro Tesfamariam Berhane); ODIHR pirkimų ir rengimo pareigūnas Mišo Imamovičius (Mišo Imamovič).

Susitikime dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

ESBO atstovai planuoja vertinti Respublikos Prezidento rinkimus, taip pat įvertinti, ar Lietuvos Respublika įgyvendino rekomendacijas, kurias ESBO pateikė ankstesnių rinkimų vertinimo misijų metu.

Primename, kad nuo 1991 m. ESBO siunčia ekspertų misijas į naujai prisijungusias valstybes nares, kad jie įvertintų ar valstybės laikosi prisiimtų reikalavimų, teikia joms rekomendacijas ir patarimus. Trumpalaikės ekspertų misijos Lietuvoje viešėjo 2012 m., 2016 m. Seimo rinkimų metu.

Su ESBO ataskaita apie 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus ir kitomis pateiktomis rekomendacijomis lietuvių ir anglų kalbomis galima susipažinti čia.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt