Dėl pasirodžiusių melagingų naujienų paneigimo

2019-05-02

Vakar socialiniame tinkle Facebook pasirodė žinutė apie tariamą rinkimų įstatymo pažeidimą. Pasak žinutės autoriaus, pažeidimas pasireiškė tuo, kad balsavimas dar neprasidėjo, nei vieno biuletenio nei vienas rinkėjas dar negavo, o biuleteniai už teisingą kandidatą jau ruošiami. Dėl to, kad viena rinkėja, balsavusi užsienyje, paviešino savo rinkimų biuletenio nuotrauką, ji ir Vyriausioji rinkimų komisija susilaukė nepagrįstų kaltinimų lavinos.

Dėl pasirodžiusių melagingų naujienų paneigimo

Tokius teiginius Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vertina kaip dezinformaciją ir visuomenės klaidinimą.

Informuojame, kad šių metų balandžio mėnesio viduryje Vyriausioji rinkimų komisija tiesiogiai ar per Užsienio reikalų ministeriją išsiuntė rinkimų ir referendumų biuletenius į užsienyje esančią 51 ambasadą ir konsulinę įstaigą. Jos nuo balandžio antros pusės užsienyje nuolat gyvenantiems ar laikinai išvykusiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie pagal įstatymą portale ,,Rinkėjo puslapis" užsiregistravo balsuoti paštu, buvo išsiųsti biuleteniai. Šiuo metu kai kuriose šalyse registracija balsuoti užsienyje paštu jau yra pasibaigusi, kai kurios ambasados iš rinkėjų jau gauna vokus su užpildytais biuleteniais.

Užsienyje balsuojantiems rinkėjams siunčiami rinkimų biuleteniai su ambasados arba Užsienio reikalų ministerijos antspaudu.

Tuo tarpu Lietuvoje rinkimų ir referendumų biuleteniai savivaldybių rinkimų komisijas pasieks tik šiandien arba rytoj. Lietuvoje balsuojantiems rinkėjams rinkimų biuleteniai bus pradėti teikti prasidėjus balsavimui iš anksto savivaldybėse 2019 m. gegužės 6 d.

Rinkėjams, balsavusiems iš anksto ar rinkimų dieną, rekomenduojame susilaikyti nuo rinkimų biuletenių viešinimo socialinėje erdvėje.

Vyriausioji rinkimų komisija ragina rinkėjus pasikliauti tik oficialiais informacijos šaltiniais, perskaitytą informaciją visuomet patikrinti, neskubėti patikėti informacija, skelbiama socialiniuose tinkluose.

Kilus klausimų, kviečiame nedelsiant kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Pranešimo vaizdo įrašą galite rasti čia.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt