VRK primena apie galimybę balsuoti užsienyje

2019-04-30

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys rinkėjai turi teisę balsuoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, referendumuose dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų, rinkimuose į Europos Parlamentą.

VRK primena apie galimybę balsuoti užsienyje

Rinkėjai, balsuojantys užsienyje, turi dvi galimybes: arba balsuoti paštu, arba asmeniškai atvykti į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Rinkėjai, ketinantys balsuoti paštu užsienyje, turi užsiregistruoti rinkėjų, balsuojančiųjų užsienyje, elektroninėje registracijos sistemoje. Ją galima rasti elektroninių paslaugų portale ,,Rinkėjo puslapis", taip pat VRK interneto svetainėje www.vrk.lt.

Registracija galima ir naudojant pasibaigusių galioti Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės duomenis, jeigu rinkėjui nėra išduotas naujas galiojantis Lietuvos Respublikos asmens tapatybės dokumentas.

Balsuojantiems paštu rinkėjams rinkimų biuleteniai bus išsiųsti pagal rinkėjų, balsuojančiųjų užsienyje elektroninėje registracijos sistemoje nurodytus duomenis: nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu. Pasirinkę balsuoti asmeniškai rinkėjai turės asmeniškai nustatytomis dienomis ir laiku atvykti į ambasadą ar konsulinę įstaigą.

VRK informuoja, kad balandžio 29 d. duomenimis, elektroninėje registracijos sistemoje, balsavimui užsienyje jau užsiregistravo 42 110 rinkėjų. Tai yra, 22 903 rinkėjais arba 119 proc. daugiau negu 2016 m. Seimo rinkimų balsavimui. Tada buvo užsiregistravę 19 207 rinkėjai.

VRK kviečia nepraleisti galimybės atiduoti savo balsą ir registruotis balsavimui užsienyje. Elektroninę registracijos formą galite rasti čia. Paskutines datas registracijai užsienyje galite rasti čia.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt