Kviečiame žiūrėti kandidatų į savivaldybių merus diskusijų laidas

2023-03-15

Artėjant II savivaldybių tarybų ir merų rinkimų turui Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia rinkėjus žiūrėti specialiąsias rinkimų agitacijos laidas.

Kviečiame žiūrėti kandidatų į savivaldybių merus diskusijų laidas

Laidos publikuojamos naujienų portaluose 15min.lt, Delfi.lt, Lrytas.lt ir TV3.lt, taip pat – skelbiamos VRK interneto svetainėje.  

Visų diskusijų laidų įrašus rinkėjai galės peržiūrėti bet kuriuo jiems patogiu metu nuo kovo 15 dienos iki rinkimų agitacijos draudimo laikotarpio pradžios – kovo 18 d. 24.00 val. Prasidėjus rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiui, diskusijų laidų transliavimas bus sustabdytas.

Kandidatų į merus diskusijų laidos publikuojamos čia – https://rinkimai2023.lt/

Kol laidos bus publikuojamos, kandidatai ir rinkėjai jomis galės dalintis socialiniuose tinkluose.

Užtikrinant kandidatų lygiateisiškumą, laidose buvo pakviesti dalyvauti 34-ių Lietuvos savivaldybių, kuriose rengiamas II rinkimų turas, kandidatai.

Jie diskutavo vedėjo pasiūlytomis temomis, susijusiomis su atitinkamos savivaldybės, kurioje kandidatuojama, aktualijomis ir atsakinėjo į vedėjo pateiktus klausimus. Taip pat kandidatams buvo suteikta teisė oponuoti vienas kitam.

Diskusijų laidos buvo filmuojamos penkiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Utenoje. Toks sprendimas priimtas apskaičiavus atstumus tarp miestų, kad kandidatų kelias iki filmavimo vietos nebūtų neproporcingai tolimas. 

Tam, kad būtų užtikrintas maksimalus lygiateisiškumas ir vienoda nufilmuotų laidų kokybė, numatyta, kad visas diskusijų laidas filmuotų vienas paslaugos teikėjas. Toks sprendimas buvo paremtas praėjusių rinkimų patirtimi ir dėl to, kad tų pačių rinkimų kandidatų diskusijų laidos filmavimo ir transliavimo kokybės prasme nesiskirtų.

VRK yra suinteresuota, kad kandidatų diskusijų laidas pamatytų kuo didesnis rinkėjų skaičius visuose Lietuvos regionuose. Dėl to visos kandidatų laidos publikuojamos didžiausią peržiūrų skaičių turinčiuose Lietuvos interneto portaluose. Taip pat užtikrintas visų laidų ištransliavimas vienu metu ir laidos rodomos visuomenei vienodą laiką.

VRK patvirtintos taisyklės, pagal kurias buvo nufilmuotos ir transliuojamos kandidatų diskusijų laidos.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt