Studentų dėmesiui: kaip balsuoti 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose?

2019-05-17

Studentai, kurie rinkimų dieną (2019 m. gegužės 26 d.) negalės atvykti ir balsuoti į savo rinkimų apylinkę, turi teisę balsuoti iš anksto visose savivaldybėse. Balsavimas iš anksto organizuojamas visų savivaldybių pastatuose nuo š. m. gegužės 20–24 dienomis nuo 8 iki 20 valandos.

Studentų dėmesiui: kaip balsuoti 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose?

Studentai, kaip ir visi kiti Lietuvos Respublikos piliečiai, Respublikos Prezidento rinkimų pakartotiniame balsavime ir rinkimuose į Europos Parlamentą turi teisę balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje. Rinkėjai, balsuojantys ne savo rinkimų apylinkėje, turės apie 15 minučių palaukti, kol rinkimų komisijos nariai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinės sistemos pagalba susisieks su rinkėjo apylinkės rinkimų komisija ir iš jos gaus patvirtinimą, kad rinkėjas dar nėra balsavęs. Jei bus gautas patvirtinimas, kad rinkėjas nebalsavo, tokiam rinkėjui bus leista balsuoti.

Primename, kad balsuojant su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas.

Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinis balsavimas ir rinkimai į Europos Parlamentą vyks 2019 m. gegužės 26 d., sekmadienį.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt