Gegužės 26-osios rinkimų dienos eiga

2019-05-26

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis iki 15 val. rinkimų apylinkes Lietuvoje jau aplankė 27,01 proc. rinkėjų. Iš viso, kartu su išankstinio balsavimo metu atėjusiais rinkėjais, rinkimuose jau balsavo 37,75 proc. rinkėjų. I turo metu iki 15 val. iš viso, kartu su išankstinio balsavimo metu atėjusiais rinkėjais, rinkimuose balsavo 40,94 proc. rinkėjų.

Gegužės 26-osios rinkimų dienos eiga

Aktyviausiai rinkėjai balsuoja Varėnos rajono Puvočių rinkimų apylinkėje (75,24 proc.), Vilniaus rajono Buivydžių rinkimų apylinkėje (54,79 proc.), Šalčininkų rajono Baltosios Vokės rinkimų apylinkėje (49,11 proc.), Ignalinos rajono Švedriškės rinkimų apylinkėje (48,52 proc.) ir Palangos miesto Vilniaus rinkimų apylinkėje (45,81 proc).

VRK informuoja, kad Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinis balsavimas ir rinkimai į Europos Parlamentą vyksta sklandžiai, sulaukta keleto pranešimų dėl galimų rinkimų agitacijos bei rinkimų organizatorių pažeidimų, taip pat pastebėta, jog keletas paslaugų teikėjų siūlo nuolaidas mainais į „Aš balsavau" lipdukus, atsižvelgus į tai, su paslaugų teikėjais buvo susisiekta ir tokio pobūdžio akcijos buvo nutrauktos. Visi kiti gauti pranešimai registruojami ir artimiausiu metu bus išnagrinėti.

VRK kviečia rinkėjus norinčius pasitikrinti, ar yra įrašyti į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus, naudotis informaciniu telefono numeriu 1855 bei programėle „Rinkimai". Informacinė paslauga 1855 veiks iki š. m. gegužės 26 dienos, 20 valandos.

Primename, kad Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą balsuoti galima bet kurioje rinkimų apylinkėje Lietuvoje, balsuojant ne savo rinkimų apylinkėje gali tekti palaukti, kol bus susisiekta su rinkėjo rinkimų apylinke ir patikrinta ar rinkėjas nebalsavo.

Rinkimų dieną VRK ragina rinkėjus būti budriais, pastebėjus galimus teisės aktų pažeidimus, apie juos pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112, trumpuoju VRK informaciniu telefono numeriu 1855 arba Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu rinkim@vrk.lt.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt