VRK skelbia pirmuosius preliminarius 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus

2019-03-03

Uždarius rinkimų apylinkes, buvo pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Apylinkių rinkimų komisijos visus suskaičiuotus balsus veda į VRK informacinę sistemą, o šie publikuojami VRK interneto svetainėje.

VRK skelbia pirmuosius preliminarius 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus

Rinkimų apylinkėms teko nelengva ir daug atidumo reikalaujanti užduotis: suskaičiuoti dviejų tipų rinkimų biuletenius. Taip pat į VRK informacinę sistemą suvesti kiekviename rinkimų biuletenyje nurodytus rinkėjų reitingo balus.

Pirmoji Raseinių rajono Gervinės Nr. 44 rinkimų apylinkė jau perdavė savo balsų skaičiavimo protokolą. Rinkimų apylinkė yra nedidelė, joje yra tik 152 į rinkėjų sąrašus įtraukti rinkėjai. Tad suskaičiuoti rinkimuose balsavusius rinkėjų balsus yra šiek tiek lengviau, nei apylinkėms, kurios pasižymi gausesniu rinkėjų skaičiumi. Primename, kad didžiausiose rinkimų apylinkėse yra apie 5 000 rinkėjų.

VRK atkreipia dėmesį, kad rinkimų apylinkės, kurių didelė dalis rinkėjų balsavo paštu, dėl taikomo dvigubo voko sistemos, skirtos užtikrinti, kad nebūtų atskleista rinkėjų balsavimo paslaptis, taip pat tikėtina, kad, skaičiuojant rinkimų biuletenius, užtruks ilgiau.

Su preliminariais rinkimų rezultatais galima susipažinti čia

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt