Teismas atmetė Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos skundą dėl balsų perskaičiavimo Vilniaus rajone

2023-04-05

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos prašymą panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kovo 24 d. protokolinį sprendimą, kuriuo netenkintas pareiškėjo prašymas perskaičiuoti Vilniaus rajono savivaldybės antrojo turo biuletenius.

Teismas atmetė Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos skundą dėl balsų perskaičiavimo Vilniaus rajone

Balandžio 5 d. LVAT paskelbė sprendimą žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs administracinę bylą pagal politinės partijos Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga skundą, kuriuo politinė partija kreipėsi į teismą dėl biuletenių perskaičiavimo antrajame Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų ture. Taip pat – dėl VRK sprendimo dalies, kuria nustatyti galutiniai Vilniaus rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai, pagrįstumo ir teisėtumo.    

Teisėjų kolegija konstatavo, kad VRK pagrįstai ir motyvuotai atsisakė tenkinti pareiškėjo prašymą perskaičiuoti balsavimo antrajame Vilniaus rajono rinkimų savivaldybės rinkimų ture biuletenius bei nustatė galutinius Vilniaus rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatus.

Taip pat teismas nurodė, kad nėra pagrindo spręsti, kad ginčijamais VRK sprendimais buvo pažeistos pareiškėjo teisės dėl rinkimų rezultatų, todėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos skundas atmestas.

LVAT sprendimai yra neskundžiami.