Europos piliečių iniciatyva dėl oraus migrantų priėmimo Europoje užtikrinimo pradeda rinkti parašus

2023-04-14

2023 m. vasario 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva dėl oraus migrantų priėmimo Europoje užtikrinimo (angl. „Ensuring a dignified reception of migrants in Europe") pradeda rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Europos piliečių iniciatyva dėl oraus migrantų priėmimo Europoje užtikrinimo pradeda rinkti parašus

Šios Europos piliečių iniciatyvos koordinatorių tikslas – nustatyti naują prieglobsčio prašytojų paskirstymo ES mechanizmą, grindžiamą jų laisva valia ir veiksmingu valstybių narių solidarumu bei numatyti valstybėse narėse privalomus maisto, sveikatos, būsto, švietimo ir darbo sričių priėmimo standartus, kuriais būtų užtikrinamos orios prieglobsčio prašytojų gyvenimo sąlygos visoje ES. 

Iniciatyvos koordinatorių teigimu, elgesys su migrantais Europos Sąjungoje pernelyg dažnai pažeidžia žmogaus orumo principus, o tai yra pagrindinė ES vertybė. Esminė to priežastis, jų nuomone, yra nuolatinis Europos taisyklių netinkamumas ir valstybių narių solidarumo stoka. 

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradeda rinkti 2023 m. balandžio 14 d. 

Plačiau apie šią Europos piliečių iniciatyvą galima paskaityti Europos Komisijos interneto svetainėje

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą. 

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius.

Savo parašu paremti ir taip išreikšti palaikymą šiai ir kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt