Europos piliečių iniciatyva „Europos diena „Visomis išgalėmis" pradeda rinkti parašus

2023-04-20

Europos Komisija praneša, kad 2022 m. lapkričio 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva Europos diena „Visomis išgalėmis" (angl. „European Day of „Whatever it Takes") pradeda rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Europos piliečių iniciatyva „Europos diena „Visomis išgalėmis

Šios Europos piliečių iniciatyvos koordinatorių tikslas – 2012 m. liepos 26 d. įtvirtinti kaip istorinę Europos institucijų visuomeninės išminties ir gebėjimo radikaliai keisti padėtį didžiojo nuosmukio metu dieną ją oficialiai paskelbiant Europos diena „Visomis išgalėmis". 

Iniciatyvos koordinatorių teigimu, „tą dieną buvo atverstas įkvepiantis istorijos puslapis, atskleidęs ES funkcinį atsparumą ir pagrindinius gebėjimus, kurie turėtų paskatinti institucijas, tautas ir visuomenes siekti pažangos tuo metu, kai reikia valdyti daugialypes krizes"

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradeda rinkti 2023 m. balandžio 20 d. 

Plačiau apie šią Europos piliečių iniciatyvą galima paskaityti Europos Komisijos interneto svetainėje.  

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą. 

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius. 

Savo parašu paremti ir taip išreikšti palaikymą šiai ir kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt