VRK ragina rinkėjus iš anksto pasidomėti kur jiems balsuoti: daugiau nei pusė rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia

2019-03-14

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 9 straipsnis numato, kad iš savivaldybių biudžetų lėšų apmokama už balsavimo patalpų išlaikymą, balsavimo patalpų įrengimo inventoriaus įsigijimą ir išsaugojimą.

VRK ragina rinkėjus iš anksto pasidomėti kur jiems balsuoti: daugiau nei pusė rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia

2018 m. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje. Memorandumu buvo sutarta siekti, kad 2019 m. rinkimuose ne mažiau kaip 50 procentų balsavimo patalpų būtų pritaikytos negalią turintiems asmenims.

Savivaldybės peržiūrėjo turimas patalpas ir daugumą tų, kurios neprieinamos negalią turintiems asmenims, pakeitė kitomis arba, pagal galimybes, jas pritaikė. Šiuo metu 1 327 iš 1 970 rinkimų apylinkių ( t. y. 67,4 %) yra pritaikytos rinkėjams su negalia.

Artėjant savivaldybių tarybų pakartotiniam balsavimui, kuris vyks šį savaitgalį, kovo 17 d., rinkėjai yra kviečiami susipažinti su rinkimų apylinkių, pritaikytų asmenims su negalia, žemėlapiu.

Žemėlapyje pateikiama informacija yra aktuali ne tik asmenims su negalia, bet tiems, kurie atvykti balsuoti ketina kartu su mažamečiais vaikais vežimėliuose, taip pat asmenims, kuriems dėl sveikatos būsenos ar kitų priežasčių galimybė laipioti laiptais yra ribota.

Apylinkę, kurioje rinkėjų būtų patogiausia balsuoti rinkėjai gali sužinoti ir paskambinę VRK informacijos numeriu 1855.

Atsižvelgiant į tai, VRK ragina rinkėjus, ypatingai turinčiuosius papildomų poreikių, iš anksto pasidomėti, į kurią rinkimų apylinkę rinkimų dieną rinkėjui būtų patogiausia vykti balsuoti.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt