Prasideda pakartotinis balsavimas iš anksto Visagino savivaldybės mero rinkimuose

2023-05-02

Gegužės 2 d. prasideda pakartotinis balsavimas iki rinkimų dienos renkant Visagino savivaldybės merą.

Prasideda pakartotinis balsavimas iš anksto Visagino savivaldybės mero rinkimuose

Dėl šios savivaldybės mero posto varžosi du daugiausiai rinkėjų balsų I savivaldybių tarybų ir merų rinkimų ture gavę kandidatai – Erlandas Galaguz ir Dalia Štraupaitė

Gegužės 2-4 dienomis organizuojamas balsavimas iš anksto savivaldybėse. Jis vyks savivaldybių pastatuose visose Lietuvos savivaldybėse. Išankstinio balsavimo vietų sąrašas publikuojamas ČIA

Rinkėjai balsuoti galės nuo 7 iki 20 valandos.

Balsuoti iš anksto visoje Lietuvoje gali tik tie rinkėjai, kurie savo gyvenamąja vietą yra deklaravę Visagino savivaldybėje iki š. m. sausio 4 d.

Gegužės 3-5 dienomis bus organizuojamas Visagino savivaldybės rinkėjų balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose. 

Gegužės 5-6 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Taip pat – rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Prieš I rinkimų turą balsuoti namuose užsiregistravusiems rinkėjams nieko papildomai daryti nebereikia. Tie rinkėjai, kurie turi teisę balsuoti namuose ir kurie dar nėra užsiregistravę, gali tai padaryti iki gegužės 3 d. kreipdamiesi į savo rinkimų apylinkę.

Gegužės 7-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.  

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.  

Teisę balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną arba nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų (ne ES) valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. 

Sprendimas surengti pakartotinį balsavimą Visagine priimtas vykdant Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuo VRK buvo įpareigota iš naujo organizuoti pakartotinį balsavimą Visagino savivaldybės mero rinkimuose. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295
El. p. komunikacija@vrk.lt