Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino Seimo rinkimų apylinkių ribas

2020-07-03

Liepos 3 d., likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų apylinkių ribas. Lyginant su praėjusiais rinkimais, šiemet apylinkių skaičius sumažėjo. Patvirtinta, kad Seimo rinkimuose bus 1938 apylinkės Lietuvoje ir 51 – balsuojantiems užsienyje.

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino Seimo rinkimų apylinkių ribas

Apylinkių skaičiaus sumažėjimą nulėmė kelios aplinkybės. Kai kurios mažos apylinkės buvo sujungtos dėl nedidelio jose esančių rinkėjų skaičiaus. Kitų apylinkių buvo atsisakyta dėl to, kad jų patalpos nėra pritaikytos neįgaliesiems, kaip to reikalauja įstatymas.

Seimo rinkimų įstatyme yra numatyta, kad visos balsavimo patalpos turi būti pritaikytos asmenims su negalia, todėl VRK, tvirtindama artėjančių Seimo rinkimų apylinkių ribas, atsižvelgė į šį faktorių ir paragino savivaldybes užtikrinti, kad į rinkimus atvykstantiems negalią turintiems rinkėjams balsavimo vietas pasiekti būtų patogu.

Seimo rinkimų apylinkių žemėlapį galite rasti VRK portale „Rinkėjo puslapis" ir VRK svetainės žemėlapių skiltyje.

Spalio 11 d. vyksiančiuose Seimo rinkimuose bus balsuojama 71-oje apygardoje. 70 apygardų bus Lietuvoje, jos bus suskirstytos į 1938 apylinkių. Dar viena apygarda, sudaryta iš 51 apylinkės, bus skirta Pasaulio lietuviams, kurie balsuos užsienyje. 

Kontaktams:
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt