VRK tęsė diskusijas su organizacijų, vienijančių negalią turinčius asmenis ir NVO atstovais dėl 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų

2020-01-09

Vyriausioji rinkimų komisija (Komisija) šiandien (sausio 9 d.) susitiko diskusijoms su organizacijų, vienijančių negalią turinčius asmenis ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovais dėl 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų.

VRK tęsė diskusijas su organizacijų, vienijančių negalią turinčius asmenis ir NVO atstovais dėl 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų

Komisijos organizuotų diskusijų tikslas – rengiantis 2020 m. vyksiantiems rinkimams išgirsti aukščiau minėtų grupių atstovų pasiūlymus ir lūkesčius dėl rinkimų organizavimo, bendradarbiavimo su Komisija, aptarti dažniausiai kylančias problemas.

Šiandien vykusiuose dviejuose susitikimuose dalyvavo Komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, nariai, dešimt atstovų iš organizacijų, vienijančių negalią turinčius asmenis ir septyni  NVO atstovai.

Organizacijų atstovai dėkojo Komisijai už parodytą iniciatyvą organizuojant tokią diskusiją, kurios metu sudaryta galimybė pasidalinti pastebėjimais, pastabomis bei įvairiai siūlymais, siekiant sudaryti sąlygas patogiau dalyvauti rinkimuose įvairių grupių piliečiams.

„Mes turime suprasti, kad siekis sudaryti visiems palankias sąlygas dalyvauti rinkimuose yra mūsų visų bendras interesas" – susitikimo su organizacijų, vienijančių negalią turinčius asmenis atstovais metu sakė Komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė, atsiliepdama į Komisijos pirmininkės kvietimą, patikino, kad jau yra planuojamas susitikimas su šalies savivaldybių merais ir atstovais, į kurį bus kviečiami Komisijos bei šiame susitikime dalyvavusių  organizacijų, vienijančių negalią turinčius asmenis deleguoti atstovai.

Susitikimo metu atvykę svečiai džiaugėsi ankstesniais metais vykusių rinkimų metu prasidėjusiu ir besitęsiančiu tarpinstituciniu bendradarbiavimu, pačių rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, kurie susiduria su negalia, pastebimais rezultatais, informacijos pritaikymu debatuose, informaciniuose vaizdo klipuose, spaudos konferencijose klausos negalią turintiems rinkėjams, bei patalpų pritaikymu su judėjimo negalia susiduriantiems asmenims.

Lietuvos negalios organizacijų forumo atstovė taip pat pasidalino klausimais, kurie kilo dėl balsavimo specialiuose punktuose praėjusių metų vykusių rinkimų metu.  

Antrojo susitikimo su NVO atstovais metu svečiai pasidalino apie pasiektus savo rezultatus organizuojant debatus 2019 m. vykusiuose rinkimuose. Organizacijos šiuo metu rengia strateginius veiklos planus  artėjantiems 2020 m. vyksiantiems rinkimams, jau yra pradėję savanorių paiešką.

Komisijos pirmininkė šio susitikimo metu taip pat pasidalino informacija apie vakar vykusį susitikimą su politinių organizacijų atstovais.

Kaip ir ankstesniais metais rengiantis rinkimams, taip ir šiais metais, Komisija planuoja organizuoti mokymus skirtingoms tikslinėms grupėms jiems aktualiomis temomis, siekiant sklandžiai ir sėkmingai pasirengti artėjantiems 2020 m. rinkimams į Lietuvos Respublikos Seimą.    

Nuotraukas iš šių susitikimų galite peržiūėti žemiau.

2020 m. sausio 9 d.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6528
El. p.: komunikacija@vrk.lt