VRK skelbs kandidatų privačių interesų deklaracijų duomenis

2022-01-05

2022 m. sausio 1 d. įsigaliojusios Lietuvos Respublikos Seimo, Prezidento, Savivaldybių tarybų rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą įstatymų redakcijos, numatė naujus asmens duomenų apsaugos reikalavimus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) svetainėje skelbiamiems kandidatų duomenims.

VRK skelbs kandidatų privačių interesų deklaracijų duomenis

Vadovaujantis naujais asmens duomenų apsaugos reikalavimais, dalis kandidatų pareiškinių dokumentų duomenų buvo perkelti į elektroninių paslaugų portalą „Rinkėjo puslapis" (https://www.rinkejopuslapis.lt/ataskaitu-formavimas).

„Nuoširdžiai apgailestaujame, kad kandidatų duomenų perkėlimas visuomenei ir žiniasklaidai sukėlė nepatogumų. Pabrėžtina, kad duomenys nėra panaikinti, tiesiog dalis duomenų neviešinama. Tačiau suprantant, kad viešojo asmens statusas reikalauja iš kandidatų papildomų įpareigojimų, kurie netaikomi kitiems piliečiams, bei gerbdami visuomenės teisę žinoti, kandidatų privačių interesų deklaracijų duomenys bus skelbiami VRK interneto svetainėje, palaipsniui juos perkeliant į „Rinkėjo puslapį", – teigė VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.  

Kandidatų VRK teiktos privačių interesų deklaracijos bus pasiekiamos www.vrk.lt svetainėje artimiausiu metu.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt