VRK primena: nuo šeštadienio, vasario 28 d., 1 val. rinkimų agitacija draudžiama

2015-02-27

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praneša, kad nuo rytojaus, vasario 28 d. (šeštadienio), 1 val. nakties yra draudžiama bet kokia rinkimų agitacija iki kovo 1 d. (sekmadienio) 20 val. (balsavimo pabaigos).

VRK primena: nuo šeštadienio, vasario 28 d., 1 val. rinkimų agitacija draudžiama

Už rinkimų agitacijos nurodytu laikotarpiu draudimo pažeidimą yra taikoma administracinė atsakomybė – bauda nuo 144 iki 289 eurų, rinkimų komisijų nariams, pareigūnams, stebėtojams – nuo 289 iki 1158 eurų. Tokia pat veika, padaryta visuomenės informavimo priemonėse, užtraukia baudą viešosios informacijos rengėjo ar platintojo vadovui arba kitam už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonės turinį atsakingam asmeniui nuo 2 896 iki 14 481 euro.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 53 str. 1 d. numato, kad rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 val. iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jeigu ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 val. iki rinkimų pradžios. Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido VRK) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

VRK patvirtintose Rekomendacijose dėl politinės reklamos (2014 m. lapkričio 12 d. sprendimas Nr. Sp-269, 16 p.) kandidatams rinkimų agitacijos metu rekomenduojama nerengti garso ar vaizdo reportažų, komentarų, interviu, nevesti žinių ar kitų radijo ar televizijos laidų ar nedalyvauti radijo, televizijos rengiamose laidose, spaudoje nepublikuoti kandidatų kaip žurnalistų publikacijų, nuotraukų, jeigu jų dalyvavimas radijo, televizijos laidose, publikacijų ar nuotraukų skelbimas gali būti suprantamas kaip šio kandidato politinė reklama. Skelbiant tokią informaciją, jai taikomi politinės reklamos skleidimo reikalavimai.

VRK pabrėžia, kad kandidato dalyvavimas televizijos ar radijo laidose, kurios bus transliuojamos nuo vasario 28 d. 1 val. iki kovo 1 d. 20 val., gali būti laikomas rinkimų agitacija ir užtraukti administracinę atsakomybę.