VRK patvirtino Seimo nariu išrinkus Vidą Mikalauską

2015-06-26

Ketvirtadienį vykusiame posėdyje VRK patvirtino naujų rinkimų į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje galutinius rezultatus. Parlamentaro pažymėjimas V. Mikalauskui bus įteiktas ateinantį pirmadienį.

VRK patvirtino Seimo nariu išrinkus Vidą Mikalauską

Kaip jau buvo skelbta, birželio 21 d. pakartotinai balsuodami Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjai nauju Seimo nariu išrinko buvusį Varėnos rajono savivaldybės merą, Socialdemokratų partijos kandidatą Vidą Mikalauską (50,25 proc.), įveikusį Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoją, Lenkų rinkimų akcijos atstovą Andžejų Andruškevičių (47,45 proc.).

Vienmandatę Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardą sudaro Varėnos rajonas ir dalis Šalčininkų rajono). Birželio 7 d. savo valią dėl naujo Seimo nario pareiškė 36,37 proc., birželio 21 d. – 35,89 proc. rinkėjų.

Dėl Seimo nario mandato varžėsi aštuoni kandidatai, iš kurių sėkmė labiausiai lydėjo A. Andruškevičių (34,24 proc.) ir V. Mikalauską (24,68 proc.). Trečioje vietoje likęs Liberalų sąjūdžio (LRLS) atstovas Juozas Baublys surinko 23,33 proc. rinkėjų balsų.

Naujas Seimo narys Varėnos–Eišiškių apygardoje buvo renkamas dėl to, kad čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta (LRLS), kovo 15 d. išrinktas Varėnos rajono meru, atsisakė Seimo nario mandato.

Per pakartotinį balsavimą kovo 15 d. A. Kašėta (49,80 proc.) įveikė V. Mikalauską (34,48 proc.). Varėnos rajono mero posto siekė šeši kandidatai.

V. Mikalauskas į Varėnos rajono savivaldybės tarybą buvo nuolat renkamas nuo 1995-ųjų, o 1997–2011 ir 2013–2015 metais dirbo meru, 2011–2013 metais – mero pavaduotoju.

VRK patenkino V. Mikalausko prašymą atsistatydinti iš Varėnos rajono savivaldybės tarybos nario pareigų ir pripažino jo įgaliojimus nutrūkus prieš terminą. Jo bendrapartiečiui Gintautui Tebėrai atsisakius šias pareigas užimti (dėl einamų nesuderinamų pareigų), atsiradusi laisva vieta taryboje atiteko Gintautui Miškiniui, pirmajam iš LSDP kandidatų sąrašo negavusiam mandato.

Seimo nario pažymėjimą V. Mikalauskui VRK planuojama įteikti pirmadienį, birželio 29-ąją, priesaikos davimo Seime išvakarėse.