VRK patvirtino galutinius Šilutės rajono tarybos rinkimų rezultatus

2015-07-09

Šiandien vykusiame posėdyje, išnagrinėjusi gautus skundus bei pretenzijas ir konstatavusi, kad užfiksuoti negausūs ir neesminiai pažeidimai rinkimų rezultatams įtakos neturėjo, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinius rezultatus.

VRK patvirtino galutinius Šilutės rajono tarybos rinkimų rezultatus

Vakar VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir keletas Komisijos narių Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate susipažino su ikiteisminio tyrimo, kuris buvo pradėtas įtarus, kad per pakartotinius rinkimus Šilutės rajone buvo perkami balsai, medžiaga. Tačiau tyrimo metu surinkti duomenys, nusikalstamos veikos mastas nesudaro pagrindo paneigti rinkimų rezultatų.

Per birželio 21 d. vykusius pakartotinius Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimus Socialdemokratų partija (LSDP) iškovojo šešis mandatus, partija „Tvarka ir teisingumas" (PTT) – penkis, Lietuvos laisvės sąjunga (LLS) ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – po tris, Liberalų sąjūdis (LRLS), Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią" – po du, Darbo partija – vieną.

25-asis tarybos nario mandatas atiteko praėjusį sekmadienį per pakartotinį balsavimą savivaldybės tarybos nariu – meru tapusiam Vytautui Laurinaičiui. Tokiu būdu PTT pagal mandatų skaičių susilygino su LSDP.

VRK liepos 9 d. posėdyje patvirtino, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariais tapo LSDP kandidatai Algirdas Balčytis, Algis Bekeris, Antanas Kubaitis, Alfredas Stasys Nausėda, Arūnas Pupšys ir Sigitas Šeputis, PTT iškelti Vaidas Bendaravičius, Steponas Kazlauskas, V. Laurinaitis (meras), Vaidas Pavilonis, Ričardas Stonkus ir Laimutė Uselienė, TS-LKD atstovai Zigmantas Jaunius, Arūnas Kurlianskas ir Sandra Tamašauskienė, LLS kandidatai Algirdas ir Vidmantas Gečai bei Arvydas Jakas, LVŽS atstovaujantys Genovaitė Kimbrienė ir Virgilijus Pozingis, LRLS iškelti Raimundas Ambrozaitis ir Jonas Jatautas, rinkimų komiteto atstovai Vladas Kainovaitis ir Daiva Žebelienė bei DP kandidatas Tomas Budrikis.

Ikiteisminio tyrimo medžiagos duomenimis, rinkėjai buvo agituojami, žadant už tai atsilyginti, balsuoti už tris PTT kandidatus į Šilutės rajono savivaldybės tarybą – Gintarą Bružą, Darių Soščenką ir Gintautą Vismantą. VRK gavo G. Bružo ir D. Soščenkos pranešimus, kuriuose jie atsisako tarybos nario mandato. Šie kandidatai sąraše buvo atitinkamai penktoje, septintoje ir 31-oje vietoje, G. Bružas buvo užsitikrinęs teisę tapti tarybos nariu. VRK negaliojančiais pripažino visus šių kandidatų gautus rinkimų reitingo balus – 597, 510 ir 99. Vietoj pasitraukusio G. Bružo bei jo mandatą turėjusio gauti D. Soščenkos, jis atiteko PTT kandidatui Ričardui Stonkui.

Birželio 21 d. pakartotiniuose Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir tarybos nario – mero rinkimuose dalyvavo 39,25 proc. rinkėjų, liepos 5 d. pakartotinai balsuojant už merą – 26,19 proc.

Šilutės rajone atskleistus Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 21 d. panaikino rinkimų šioje savivaldybėje rezultatus ir nutarė surengti pakartotinius.