VRK patvirtino galutinius rinkėjų sąrašus birželio 7 dieną vyksiančiuose rinkimuose

2015-06-01

Pirmadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje patvirtinti galutiniai rinkėjų sąrašai 2015 m. birželio 7 d. pakartotiniuose Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių tarybų rinkimuose ir naujuose rinkimuose į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje.

VRK patvirtino galutinius rinkėjų sąrašus birželio 7 dieną vyksiančiuose rinkimuose

Nustatyta, kad Trakų rajono savivaldybių rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašuose įrašyti 28 775 asmenys, Širvintų rajono – 14 768 asmenys. Tačiau VRK konstatavo, kad iš jų apie pusantro tūkstančio asmenų gyvenamosios vietos tikslūs adresai nežinomi.

Asmenys, neįrašyti į rinkėjų sąrašus, pakeitę gyvenamąją vietą kitoje savivaldybėje arba ją perdeklaravę, gali tai padaryti prieš rinkimus, tačiau ne vėliau kaip iki patvirtinant galutinį rinkėjų sąrašą. Sprendimą dėl asmens, pateikusio užpildytą F5 formą, įrašymo į apylinkės rinkėjų sąrašą priima tos apylinkės rinkimų komisija, tačiau tvirtina savivaldybės rinkimų komisija. Tokia įstatymo suteikta galimybe Širvintų rajone pasinaudojo 46 rinkėjai iš kitų savivaldybių, Trakų rajone – 154, t. y. atitinkamai ketvirtadaliu ir dvigubai mažiau nei tai vyko per 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimus.

VRK nustatė, kad rinkimuose į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje rinkėjų sąrašuose įrašyti 30 194 asmenys.

Birželio 1 d. duomenimis, Širvintų rajone rinkėjo kortelės įteiktos 92 proc. rinkėjų, Trakų rajone – 89 proc., Varėnos–Eišiškių apygardoje – 92 proc.

Pakartotinių rinkimų Trakų rajone prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 d. panaikino rinkimų šioje savivaldybėje rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai buvo panaikinti kovo 22 d.

Birželio 7 d. Trakų rajone bus renkami 25 savivaldybės tarybos nariai, įskaitant merą. Jei čia bei Širvintų rajone merai nebus išrinkti iš pirmo karto, pakartotinis balsavimas vyks po dviejų savaičių, birželio 21 d., kai varžysis po du kandidatus, surinkusius daugiausia rinkėjų balsų.

Birželio 7 d. taip pat organizuojami nauji Seimo rinkimai vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje. Čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta (LRLS) kovo 15 d. buvo išrinktas Varėnos rajono meru. Nuo balandžio 9 d. jis atsistatydino iš Seimo nario pareigų.

Trečiadienį pakartotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose bei naujuose rinkimuose į Seimą Varėnos–Eišiškių apygardoje prasidės balsavimas iš anksto.

Savivaldybės tarybos rinkimų rezultatus negaliojančiais VRK pripažino ir Šilutės rajone, o pakartotinius nutarė surengti birželio 21 d.