VRK mobilioji programėlė „Rinkimai 2015" varžosi nacionaliniame konkurse

2015-05-11

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sukurta ir šiemet savivaldos rinkimuose naudota mobilioji programėlė „Rinkimai 2015" dalyvauja konkurse „Naujasis knygnešys".

VRK mobilioji programėlė „Rinkimai 2015

Konkursą nuo 2003 metų organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos. VRK programėlė varžosi vienoje iš aštuonių kategorijų – „E. valdžia ir atviri duomenys".

Mobilioji programėlė „Rinkimai 2015" buvo sukurta rinkėjų patogumui per 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų ir mero rinkimus.

Joje patogiai matomas rinkėjų aktyvumas rinkimų dieną, mero ir savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (balsai už kandidatų sąrašą bei pirmumo (reitingo) balsai). Programėlę įsidiegę rinkėjai galėjo peržiūrai pasirinkti konkrečią savivaldybę iš bendro jų sąrašo, įdomiausius stebimus kandidatus į merus. Mobiliojoje aplikacijoje pateikiami duomenys skelbiami tuo pačiu metu, kaip ir VRK interneto svetainėje.

Programėlė pritaikyta iOS bei Android sistemų mobiliesiems įrenginiams. Ją galima atsisiųsti apsilankius VRK interneto svetainėje: „Apple App Store" ir „Google Play".

Programėlė „Rinkimai 2015" užtikrina informacijos apie balsavimo rezultatus sklaidą. Savo išmaniajame telefone galima turėti ir rinkimų dieną stebėti aktualius, nuolat atnaujinamus duomenis – rinkėjų aktyvumą, dominančioje savivaldybėje stebėti pirmaujantį kandidatą į merus bei kandidatų sąrašą, kandidato gautus pirmumo balsus, sąrašo gautų mandatų skaičių.

Konkursu „Naujasis knygnešys" siekiama šalyje skatinti ir įvertinti informacinės visuomenės plėtros iniciatyvas. Šiemet buvo kviečiami dalyvauti elektroninio turinio sprendimų, kurie būtų inovatyvūs, įdomūs ir patrauklūs ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu, kūrėjai.

Konkurse gali dalyvauti ir įmonės, ir individualūs elektroninio turinio sprendimų kūrėjai. Sprendimai turėjo būti sukurti nuo 2013 iki 2015 metų. Konkursui turėjo būti teikiami tiktai užbaigti ir rinkai parengti produktai. Paraiškos dalyvauti buvo teikiamos iki vakar, gegužės 10-osios, konkurso interneto svetainėje.

Konkurso „Naujasis knygnešys 2015" laimėtojai, geriausių elektroninio turinio sprendimų autoriai, įgys teisę varžytis elektroninio turinio sprendimų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015" (angl. World Summit Award 2015, WSA).