VRK lankėsi delegacija iš Azerbaidžano

2015-07-14

Antradienį Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) lankėsi delegacija iš Azerbaidžano, kurios sudėtyje – keleto savivaldybių vadovai bei šios šalies Centrinės rinkimų komisijos (CRK) narys Tofik Hasanov.

VRK lankėsi delegacija iš Azerbaidžano

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas svečiams papasakojo apie Lietuvos rinkimų sistemą, Komisijos darbą juos organizuojant. Azerbaidžaniečiai domėjosi savivaldybių tarybų narių teisėmis, klausė, ar jie gauna atlygį, ar gali kartu užimti kitas pareigas, ar, lyginant su ankstesniais, šiųmečiuose savivaldos rinkimuose sumažėjo skundų dėl rinkimų įstatymų pažeidimų.

Azerbaidžaniečiai mūsų šalyje lankosi Savivaldybių asociacijos (LSA) kvietimu, siekdami užmegzti santykius su kolegomis iš Lietuvos. Šiandien atvykusioje delegacijoje – kelių Azerbaidžano miestų, taip pat sostinės Baku rajonų savivaldybių pirmininkai. CRK nariui T. Hasanovui, kuris taip pat yra Nacionalinės rajonų savivaldybių asociacijos vykdantysis direktorius, ši pažintis su Lietuva – jau nebe pirmoji. VRK kvietimu, jis stebėjo 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimus.

Pasak delegaciją lydinčios LSA patarėjos Ievos Andriulaitytės, šiandien į mūsų šalį atvykusių svečių laukia susitikimas Azerbaidžano Respublikos ambasadoje, Savivaldybių asociacijoje bei Vidaus reikalų ministerijoje. Rytoj jie lankysis Druskininkų, ketvirtadienį – Trakų savivaldybėje.

Jono Spaičio nuotraukoje – Azerbaidžano delegacija su VRK pirmininku Z. Vaigausku ir Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūte. Antras iš dešinės – T. Hasanov.