Kviečiame tapti rinkimų komisijų rezervo nariais

2020-08-26

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia teikti prašymus tapti rinkimų komisijų rezervo nariais.

Kviečiame tapti rinkimų komisijų rezervo nariais

Į rinkimų komisijų narių rezervą neribotam laikui gali pretenduoti Lietuvos Respublikos piliečiai, atitinkantys nustatytus nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, kuriems rinkimų dieną yra ne mažiau kaip 18 metų ir jeigu jie per paskutinius trejus rinkimus (referendumus) nebuvo atleisti iš rinkimų (referendumo) komisijos nario pareigų už rinkimų ar referendumo įstatymų pažeidimus.

Kaip teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, asmenų, pageidaujančių būti įrašytais į komisijų narių rezervą, sąrašas pastaruoju metu nuolat pildomas. Pasak jos, šiuo metu yra daugiau kaip 110 žmonių, kurie išreiškė norą tapti rezervo nariais ir prireikus yra pasiryžę ateiti į pagalbą rinkimų komisijoms, nepaisant to, VRK laukia ir daugiau pilietiškų asmenų, kurie nori ir gali prisidėti prie rinkimų organizavimo.

Pageidaujančius būti įrašytais į rinkimų komisijų narių rezervą, kviečiame pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai pasirašytą prašymą el. paštu rinkim@vrk.lt.

Ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos, VRK patikrins, ar prašymą pateikęs asmuo atitinka nustatytus reikalavimus, ir artimiausio posėdžio metu priims sprendimą dėl asmens prašymo.

Į rinkimų komisijų narių rezervą negali būti įrašomi teisėjai, prokurorai, kiti pareigūnai ar asmenys, kurie pagal specialius įstatymus ar statutus negali dalyvauti rinkimų (referendumų) procesuose ir būti rinkimų (referendumo) komisijų nariais.

Šis rezervas bus naudojamas tais atvejais, kai rinkimų komisijoje pritrūks narių. Tokiu atveju apygardos rinkimų komisija kreipsis į VRK nurodydama trūkstamų narių skaičių bei apylinkių rinkimų komisijas, kuriose jų trūksta.

VRK teisę sudaryti rinkimų komisijų narių rezervą įgijo šiemet, priėmus Seimo rinkimų įstatymo pakeitimus.

Rinkimų ir referendumo komisijų narių rezervo sudarymo, panaudojimo, tikslinimo ir atšaukimo iš jo tvarkos aprašas

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt