VRK ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba įgyvendins projektą „Man ne dzin 2015"

2015-01-12

Siekdama skatinti rinkėjus aktyviai dalyvauti 2015 metų savivaldos rinkimuose, sausio 12 dieną Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su didžiausia šalyje nevyriausybine organizacija – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.

VRK ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) drauge įgyvendins projektą „Man ne dzin 2015", kurio tikslas – skatinti rinkimuose dalyvauti jaunimą, stiprinti jo suvokimą apie savo galimybes ir įtaką visuomenėje, atsakingai pasirinkti politines partijas ir kandidatus.

LiJOT skatins rinkėjų susitikimus su kandidatais, pristatinės jų programas, rengs susitikimus su rinkimus organizuojančiais atsakingais asmenimis, vykdys rinkimų stebėseną, o apie įstatymų pažeidimus informuos VRK, savivaldybių rinkimų komisijas ar policiją.

VRK pateiks LiJOT informaciją, skirtą rinkimams viešinti, skelbs informaciją apie projektą „Man ne dzin", taip pat atspausdins jį propaguojančias skrajutes ir lipdukus.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba įsipareigojo veikti nešališkai, nevykdyti agitacijos už jokias politines partijas, kandidatus ar jų sąrašus.

Nuo šio pirmadienio įsigaliojusią bendradarbiavimo sutartį pasirašė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir LiJOT prezidentas Mantas Zakarka.

Z. Vaigausko ir M. Zakarkos pokalbio metu aptartos rinkimų stebėsenos apimtys ir formos, dažniausiai pasitaikantys politinės reklamos ir rinkimų pažeidimai. Svarstytos galimybės per mokamas TV diskusijų laidas, skirtas rinkimų agitacijai, transliuoti LiJOT sukurtą keliolikos sekundžių trukmės socialinę reklamą.

„Sprendžiu pats, neleidžiu spręsti kitiems", – taip pagrindinį projekto „Man ne dzin" įvardijo LiJOT prezidentas. Pasak M. Zakarkos, skatinant jaunimo (18–35 metų) pilietinį aktyvumą, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba turi jau vienuolikos metų patirtį. Pernai vykusiuose Respublikos Prezidento rinkimuose dalyvavo 36 proc. šios amžiaus grupės rinkėjų – dvigubai daugiau nei per 2012 metų Seimo rinkimus. „Manome, kad tam įtakos galėjo turėti ir mūsų projektas", – sakė M. Zakarka.

Su LiJOT pradėtas įgyvendinti projektas nėra vienintelis. Gruodį VRK pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Skaidri politika" (to paties pavadinimo projektas), lapkritį – su viešosiomis įstaigomis „Mūsų Baltija" (projektas „Renku merą") ir „Europos namai" (projektas „Žinau, ką renku"). Ne pirmus metus bendradarbiaujama su pilietine iniciatyva „Baltosios pirštinės", per Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, be „Žinau, ką renku" ir „Man ne dzin", VRK parėmė ir kitus projektus. Šie bei kiti projektai tęsiami ir 2015 metų savivaldos rinkimuose.