VRK informuoja: piliečiai savo parašu gali paremti kandidatus

2020-07-22

Liepos 20 d. apygardų rinkimų komisijos pradėjo rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą kandidatams. Per šiuos Seimo rinkimus juos gaus tik save išsikėlę kandidatais asmenys ir partijų tik vienmandatėse apygardose iškelti kandidatai.

VRK informuoja: piliečiai savo parašu gali paremti kandidatus

Rinkėjų parašų rinkimo lapai išduodami kandidatams per 3 dienas nuo pareiškinių dokumentų pateikimo. Per tą patį laikotarpį aktyvuojamas elektroninis kandidatų parėmimas parašu portale www.rinkėjopuslapis.lt 

VRK primena, kad rinkėjas savo parašu gali paremti tik jo apygardoje iškeltus ar išsikėlusius kandidatus. Vieną kandidatą galima paremti vienu parašu. Tai galima padaryti popieriniuose parašų rinkimo lapuose arba elektroniniu būdu. Patogiausia tai padaryti portale www.rinkejopuslapis.lt, arba spausti ČIA.

Kviečiame naudotis VRK parengtu mokomuoju vaizdo įrašu. Jį galite pamatyti ČIA.

Kandidatus vienmandatėje rinkimų apygardoje, savo parašais turi paremti ne mažiau kaip 1000 tos apygardos rinkėjų. Užpildyti parašų rinkimo lapai turi būti grąžinti rinkimų apygardai iki š. m. rugpjūčio 27 d. Gavusi parašų rinkimų lapus, rinkimų komisija juos patikrina per 10 dienų. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt