VRK atstovė Bukarešte dalinosi politinių partijų finansavimo kontrolės reguliavimo patirtimi

2017-09-12

2017 m. rugsėjo 6–9 dienomis Bukarešte (Rumunijoje) vyko tarptautinė konferencija „Pinigai ir politika – politinių partijų finansavimas". Konferencijoje buvo kalbama apie sąsajas tarp politinių partijų finansavimo ir viešųjų pirkimų bei piktnaudžiavimą valstybės biudžeto lėšomis.

VRK atstovė Bukarešte dalinosi politinių partijų finansavimo kontrolės reguliavimo patirtimi

Konferencijoje daug dėmesio buvo skirta politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimui bei valstybinio ir privataus finansavimo piktnaudžiavimo prevencijai. Aptartas neteisėtas resursų iš Europos Sąjungos ir nacionalinių fondų panaudojimas rinkimams bei galimybės atlikti tokių veiksmų kontrolę; skaidrumo ir atskaitingumo priemonės; problemos, su kuriomis susiduriama rinkimų agitacijos laikotarpiu. Taip pat konferencijos dalyviai teikė pasiūlymus politinių partijų veiklos ir jų finansavimo skaidrumui užtikrinti.
Konferencijoje dalyvavo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė, kuri skaitė pranešimą apie politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės reguliavimą, taikomą  baudžiamąją ir administracinę atsakomybę Lietuvos Respublikoje. VRK atstovė dalinosi šalies gerąją patirtimi, teisinio reguliavimo tobulinimo idėjomis.

Konferencijoje dalyvavo Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Gruzijos, Italijos, Ispanijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Prancūzijos, Rumunijos ir Ukrainos politinių partijų finansavimo, viešųjų pirkimų ekspertai, prokurorai bei tarptautinių institucijų, tokių kaip Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (angl. GRECO), Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro (angl. OSCE/ODIHR) ir Tarptautinio demokratijos ir rinkimų paramos instituto (angl. International IDEA), atstovai.

Tarptautinės konferencijos akimirkas galima peržiūrėti paspaudus žemiau esančią nuotrauką

2017 09 06 - 09

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982,
El. p.: komunikacija@vrk.lt