Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas" šiurkščiai pažeidė įstatymą

2019-10-18

Vakar, spalio 17 d., vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje, komisija priėmė sprendimą dėl Europos Parlamento rinkimuose dalyvavusio visuomeninio rinkimų komiteto „Prezidento Rolando Pakso judėjimas" pripažinimo šiurkščiai pažeidus Lietuvos Respublikos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą, todėl komitetui negrąžintas rinkimų užstatas.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas

VRK nustatė, kad asociacijos Rolando Pakso pilietinio judėjimo „Šaukiu aš tautą" organizuota ir apmokėta reklaminė kampanija „Ar pritari lito sugrąžinimui" ir Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa" užsakyti straipsniai spaudoje, kuriuose politikas kalba apie lito sugrąžinimą, yra jo reklama prieš Europos Parlamento rinkimus. VRK užfiksavo, kad bendradarbiaujant su šia frakcija parengtame straipsnyje „R. Paksas. Be savo pinigų valstybė pasmerkta tarnauti pasaulio galingiesiems", kuris buvo skelbiamas žiniasklaidos priemonėse, yra kalbama apie lito sugrąžinimo idėją. VRK pripažino asociacijos „Šaukiu aš tautą" užsakytos reklamos kampaniją „Ar pritari lito sugrąžinimui?" nepinigine 20 240,09 eurų vertės parama visuomeniniam rinkimų komitetui „Prezidento Rolando Pakso judėjimas".

Komisija nustatė, kad asociacijos užsakytose lauko reklamose buvo vaizduojamas tik R. Pakso atvaizdas, tokiu būdu propaguojant vieną asmenį, numatomą kelti kandidatu į Europos Parlamento narius. Stenduose nebuvo vaizduojami kiti judėjimo nariai, simbolika, logotipas. Ši reklama labai panaši į paties komiteto skelbtą reklamą.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6528
El. p.: komunikacija@vrk.lt