Vieni iš rinkimų traukiasi patys, kitus iš sąrašų teks išbraukti VRK

2015-05-12

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino pakartotiniuose Trakų rajono savivaldybės rinkimuose į Socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatų sąrašą įrašytų kandidatų Aleksandro Kostevičiaus ir Algio Ratkevičiaus registravimą.

Vieni iš rinkimų traukiasi patys, kitus iš sąrašų teks išbraukti VRK

Toks sprendimas priimtas gegužės 12 d. VRK posėdyje, gavus Socialdemokratų partijos prašymą atšaukti minėtų dviejų kandidatų pareiškinius dokumentus. Posėdyje dalyvavo LSDP atstovas.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme numatyta, kad partija, jų koalicija, rinkimų komitetas ar pats kandidatas ne vėliau kaip likus 25 dienoms iki rinkimų turi teisę atšaukti savo pareiškinius dokumentus ar jų dalį. Pakartotiniai Trakų rajono savivaldybės tarybos rinkimai vyks po 26 dienų, birželio 7-ąją.

Pagal įstatymą, nurodyti motyvų tokiais atvejais nereikia.

Kandidatų, kurie birželio 7 d. dalyvaus pakartotiniuose savivaldybės tarybos rinkimuose Trakų rajone bei pakartotiniuose mero rinkimuose – Širvintų rajone, sąrašus VRK paskelbė gegužės 8 d.

LSDP Trakų rajone yra iškėlusi 48-ių kandidatų sąrašą. A. Kostevič jame buvo įrašytas 35-uoju, A. Ratkevičius – 37-uoju numeriu.

Dalyvauti pakartotiniuose Trakų rajono savivaldybės tarybos rinkimuose registruotos devynios partijos, jų kandidatų sąrašuose – per 300 kandidatų, pakartotiniuose mero rinkimuose Širvintų rajone – septyni kandidatai.

Pakartotiniai savivaldybės tarybos rinkimai Šilutės rajone vyks birželio 21 d. Gegužės 11-oji partijoms ir rinkimų komitetams buvo paskutinė diena rinkti parašus, o iki vakar rinkėjų parašų rinkimo lapus privalu buvo grąžinti savivaldybės rinkimų komisijai. Kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki gegužės 22 d. Negalutiniais duomenimis, septynių partijų ir dviejų rinkimų komitetų kandidatų sąrašuose yra beveik 400 pavardžių.

Tačiau pakartotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvausiančių kandidatų sąrašai gali sutrumpėti, iš jų išbraukus kandidatus, kurie pildydami anketą nuslėpė savo teistumą. Tai paaiškės sulaukus pažymų iš Informatikos ir ryšių departamento prie VRM. Iš maždaug 15 tūkst. kandidatų, ketinusių šiemet dalyvauti savivaldos rinkimuose, apie 300 (2 proc.) jų VRK pašalino dėl nuslėpto teistumo.