Vakar balsavo per keturis šimtus Šilutės rajono rinkėjų

2015-07-02

Vakar, pirmąją balsavimo iš anksto dieną, pakartotinai balsuojant pakartotiniuose Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose balsavo 356 rinkėjai.

Vakar balsavo per keturis šimtus Šilutės rajono rinkėjų

Šią savaitę šilutiškiai sprendžia, kuriam iš dviejų kandidatų ketveriems metams patikėti savivaldybės vadovo pareigas – dabartiniam merui Vytautui Laurinaičiui (partija „Tvarka ir teisingumas") ar jo oponentui iš Lietuvos laisvės sąjungos Arvydui Jakui. Surinkę atitinkamai 28,71 proc. ir 16,57 proc. rinkėjų balsų, jiedu birželio 21-ąją pranoko kitus šešis kandidatus į merus.

Liepos 5-ąją, rinkimų dieną, balsuoti negalėsiantys, ilgajam savaitgaliui besirengiantys Šilutės rajono rinkėjai savo pilietinę pareigą atlikti gali iš anksto, trečiadienį arba ketvirtadienį, savivaldybės pastate.

Trečiadienį iš anksto balsavo 356 Šilutės rajono rinkėjai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose yra 38 806 asmenys.

Balsavimas iš anksto vyksta ir šiandien, liepos 2-ąją.

Vakar taip pat buvo pirmoji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Balsavimas ten vyks tris dienas, iki liepos 3-iosios. Pirmąją dieną balsavo 76 rinkėjai, iš kurių 10 – nuteistųjų, šiuo metu atliekančių bausmę penkiose iš 16-os šalyje veikiančių įkalinimo įstaigų.

Tad trečiadienį iš anksto ir specialiuose paštuose iš viso balsavo 432 rinkėjai (1,11 proc.).

Lyginant vakarykštį rinkėjų aktyvumą su užfiksuotu vasario 25-ąją, pirmąja balsavimo iš anksto 2015 m. kovo 1 d. rinkimuose dieną, jis buvo panašus – 451 (1,16 proc.). Tačiau vakar šilutiškiai buvo aktyvesni nei kovo 11 d. (pakartotinis balsavimas) – 256 (0,66 proc.) ar birželio 17 d. (birželio 21 d. pakartotinių rinkimų išankstinio balsavimo pirmąją dieną) – 396 (1,02 proc.).

Penktadienį prasidės balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, šitokia teisė yra suteikta tiktai neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams.

Pakartotinai savo rajono savivaldybės tarybą šilutiškiai (dalyvavo 39,25 proc. rinkėjų) išrinko birželio 21 d.

Pakartotinių rinkimų Šilutės rajone prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 21 d. panaikino rinkimų šioje savivaldybėje rezultatus.