Trečiadienį Šilutės, Trakų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose prasideda balsavimas iš anksto

2015-06-16

Birželio 21 d. Šilutės rajone vyks pakartotiniai savivaldybės tarybos rinkimai, o Trakų rajone – pakartotinių savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų pakartotinis balsavimas. Norintys šią priedermę atlikti iš anksto, gali tai padaryti jau rytoj arba poryt, balsavimo iš anksto metu.

Trečiadienį Šilutės, Trakų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose prasideda balsavimas iš anksto

Balsavimas iš anksto vyks šį trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 val. Šilutės ir Trakų rajonų savivaldybių pastatuose. Be to, šilutiškiai rinkėjai tuomet balsuoti galės ir Trakų rajono, o trakiškiai – ir Šilutės rajono savivaldybėje.

Kartu su pakartotiniais savivaldybių tarybų rinkimais minėtuose rajonuose šį sekmadienį rengiami ir naujų rinkimų į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje pakartotinis balsavimas. Išankstinis balsavimas Varėnos bei Šalčininkų rajonų savivaldybių pastatuose vyks irgi birželio 17 ir 18 dienomis.

Be to, šios apygardos rinkėjai už Seimo narį renkantys iš anksto balsuoti galės bet kurios apskrities centriniame pašte jo darbo valandomis. Kadangi tuo pat metu vyks ir pakartotiniai savivaldybių tarybų rinkimai, balsuoti iš anksto minėtuose paštuose turės galimybę ir Šilutės bei Trakų rajonų rinkėjai. Šių pašto įstaigų sąrašą ir darbo valandas rasite ČIA.

Jose rinkėjus aptarnaus akcinės bendrovės Lietuvos paštas paskirti darbuotojai, kurių sąrašą ir jiems išduotas pažymas patvirtino ir rinkimų dokumentus pateikė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Duomenis apie balsavusių iš anksto rinkėjų skaičių Lietuvos paštas iki kitos dienos 11 val. perduos VRK.

Pakartotinių rinkimų Šilutės ir Trakų rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 ir 21 dienomis panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus.

Naujas Seimo narys vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje renkamas dėl to, kad čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta, kovo 15 d. išrinktas Varėnos rajono meru, atsisakė Seimo nario mandato.

Dėl 25-ių Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, įskaitant merą, mandatų kovos septynios politinės partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas, kurių sąrašuose – 366 kandidatai. Dalyvauti šiuose rinkimuose gali 38 593 šilutiškiai, įrašyti į galutinį rinkėjų sąrašą.

Trakų rajone birželio 7 d. pakartotinai buvo renkama 25-ių narių savivaldybės taryba. Iš 28 913 galutiniame rinkėjų sąraše įrašytų trakiškių prie balsadėžių atėjo 43,33 proc. Varžėsi aštuonios politinės partijos ir koalicija. Daugiausia mandatų, po šešis, atiteko Liberalų sąjūdžiui (LRLS) ir Socialdemokratų partijai (LSDP). Iš aštuonių kandidatų į merus labiausiai sekėsi dabartinei rajono vadovei liberalei (LRLS) Editai Rudelienei (28,59 proc.) ir buvusiam merui socialdemokratui Vytautui Zalieckui (20,28 proc.). Pakartotinis balsavimas birželio 21 d. lems, kuriam iš jų atiteks mero regalijos.

Vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje (ją sudaro Varėnos rajonas ir dalis Šalčininkų rajono) šiems rinkimams registruota 30 214 rinkėjų, kurių 36,37 proc. dalyvavo rinkimuose birželio 7 d. Iš aštuonių kandidatų daugiausia balsų surinko Šalčininkų rajono mero pavaduotojas Lenkų rinkimų akcijos atstovas Andžej Andruškevič (34,24 proc.) ir buvęs Varėnos rajono meras socialdemokratas Vidas Mikalauskas (24,68 proc.).