Trečiadienį pakartotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto

2015-06-02

Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių rinkėjai, kurie birželio 7-ąją pakartotinai rinks vietos valdžią, gali tai padaryti iš anksto – rytoj arba poryt. Birželio 3 ir 4 dienomis balsavimas iš anksto taip pat vyks vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje, kurioje bus renkamas Seimo narys.

Trečiadienį pakartotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto

Pakartotiniuose Trakų rajono savivaldybės tarybos bei Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimuose balsavimas iš anksto vyks šį trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 val. minėtų savivaldybių pastatuose. Be to, trakiškiai rinkėjai balsuoti iš anksto taip pat galės ir Širvintų rajono, o širvintiškiai – ir Trakų rajono savivaldybėje.

Birželio 7 d., kartu su pakartotiniais savivaldybių tarybų rinkimais minėtuose rajonuose, rengiami ir nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje. Šiuose rinkimuose išankstinis balsavimas vyks irgi rytoj ir poryt Varėnos ir Šalčininkų rajonų savivaldybių pastatuose.

Be to, Seimo narį renkantys vienmandatės Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjai balsuoti iš anksto galės bet kurios apskrities centriniame pašte jo darbo valandomis. Kadangi tuo pat metu vyks ir pakartotiniai savivaldybių tarybų rinkimai, Trakų ir Širvintų rajonų rinkėjai balsuoti iš anksto galės ir apskričių centriniuose paštuose. Šių pašto įstaigų sąrašą ir darbo valandas rasite ČIA.

Minėtuose paštuose rinkėjus aptarnaus akcinės bendrovės Lietuvos paštas paskirti pašto darbuotojai, kurių sąrašą ir jiems išduotas pažymas patvirtino ir rinkimų dokumentus pateikė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Duomenis apie iš anksto balsavusių rinkėjų skaičių Lietuvos paštas iki kitos dienos 9 val. perduos VRK. Detaliau apie balsavimą iš anksto apskričių centriniuose paštuose skaitykite ČIA.

Pakartotiniai savivaldybės tarybos rinkimai organizuojami ir Šilutės rajone, tačiau tiktai birželio 21 d. Balsavimas iš anksto šioje savivaldybėje vyks birželio 17 ir 18 dienomis. Šilutiškiai rinkėjai tuo metu galės balsuoti ne tik savo savivaldybėje (jos pastate), bet ir apskričių centriniuose paštuose.

Šilutės, Širvintų ir Trakų rajonų savivaldybėse balsuoti iš anksto galės ir kitų (dviejų) savivaldybių rinkėjai.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 d. ir kovo 21 d. panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai buvo panaikinti kovo 22 d.

Birželio 7 d. taip pat organizuojami nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje. Čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta kovo 15 d. buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir nuo balandžio 9 d. atsistatydino iš Seimo nario pareigų.