Trečiadienį jau balsavo per tūkstantį rinkėjų

2015-06-18

Vakar, pirmąją balsavimo iš anksto dieną, pakartotiniuose Trakų (pakartotinis balsavimas renkant merą) ir Šilutės rajonų savivaldybių tarybų rinkimuose bei naujo Seimo nario rinkimuose (pakartotinis balsavimas) vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje balsavo 753 rinkėjai.

Trečiadienį jau balsavo per tūkstantį rinkėjų

Birželio 21-ąją, rinkimų dieną, balsuoti negalėsiantys Šilutės ir Trakų rajonų bei Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjai savo pilietinę pareigą atlikti gali iš anksto, trečiadienį arba ketvirtadienį, pasirinktinai – savivaldybėje arba bet kurios apskrities centriniame pašte. Be to, šilutiškiai ir trakiškiai balsuoti turi galimybę ir vieni kitų savivaldybėje.

Trečiadienį iš anksto balsavo 312 Šilutės rajono, 160 Trakų rajono bei 257 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai. Iš dešimties Lietuvos apskričių centrinių paštų rinkėjų vakar sulaukė sostinėje, Kaune ir Klaipėdoje esančios pašto įstaigos, kuriose iš viso balsavo 24 asmenys.

Lyginant vakarykštį rinkėjų aktyvumą su užfiksuotu vasario 25-ąją, pirmąją balsavimo iš anksto 2015 m. kovo 1 d. rinkimuose dieną, jis buvo mažesnis – 388 Šilutėje ir 594 Trakuose. Per 2012 m. Seimo rinkimus Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje šis rodiklis buvo 228.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose yra 38 593 asmenys, Trakų – 28 913, Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 214 asmenų.

Balsavimas iš anksto vyksta ir šiandien, ketvirtadienį.

Vakar taip pat buvo pirmoji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Balsavimas ten vyks tris dienas, iki birželio 19-osios. Pirmąją dieną balsavo 66 Šilutės, 86 Trakų ir 113 Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjų. Iš 265 specialiuose paštuose balsavusių rinkėjų 19 – nuteistieji, šiuo metu atliekantys bausmę keturiose iš 16-os šalyje veikiančių įkalinimo įstaigų.

Tad trečiadienį iš anksto ir specialiuose paštuose iš viso balsavo 1 018 rinkėjų.

Penktadienį prasidės balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, šitokia teisė yra suteikta tiktai neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams.

Pakartotinių rinkimų Šilutės ir Trakų rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 ir 21 dienomis panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus.

Naujas Seimo narys vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje renkamas dėl to, kad čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta, kovo 15 d. išrinktas Varėnos rajono meru, atsisakė Seimo nario mandato.

Pakartotiniuose rinkimuose dėl 25-ių Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, įskaitant merą, mandatų kovos septynios politinės partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas, iš viso iškėlę 366 kandidatus.

Trakų rajone, kuriame savivaldybės taryba buvo išrinkta per pakartotinius rinkimus birželio 7 d., šį sekmadienį bus pakartotinai balsuojama už merą – daugiausia balsų surinkusius liberalę (LRLS) Editą Rudelienę arba socialdemokratą Vytautą Zaliecką.

Vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje (ją sudaro Varėnos rajonas ir dalis Šalčininkų rajono) varžysis daugiausia rinkėjų palankumo pelnę Lenkų rinkimų akcijos atstovas Andžej Andruškevič ir socialdemokratas Vidas Mikalauskas.