Trečiadienį iš anksto balsavo apie 800 rinkėjų

2015-06-04

Vakar, pirmąją balsavimo iš anksto dieną, pakartotiniuose Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių tarybų rinkimuose bei naujuose rinkimuose į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje balsavo 608 rinkėjai.

Trečiadienį iš anksto balsavo apie 800 rinkėjų

Birželio 7-ąją, rinkimų dieną, balsuoti negalėsiantys Trakų ir Širvintų rajonų bei Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai savo pilietinę pareigą atlikti gali iš anksto, trečiadienį arba ketvirtadienį, pasirinktinai – savivaldybėje arba kurios nors apskrities centriniame pašte. Be to, trakiškiai ir širvintiškiai balsuoti turi galimybę ir vieni kitų savivaldybėje.

Trečiadienį, pirmąją balsavimo dieną, balsavo 188 Širvintų rajono, 192 Trakų rajono bei 228 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai. Iš dešimties šalies apskričių centrinių paštų rinkėjų vakar sulaukė vienintelė, sostinėje esanti pašto įstaiga, kurioje iš viso balsavo aštuoni rinkėjai.

Palyginus su 2015 m. kovo 1 d., užfiksuotas kur kas mažesnis rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto – 251 Širvintose ir 594 Trakuose. Per 2012 m. Seimo rinkimus Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje šis rodiklis stebėtinai sutampa (228).

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Trakų rajono rinkėjų sąrašuose yra 28 775 asmenys, Širvintų rajono – 14 768, Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 194 asmenys. Iki birželio 1 d. rinkėjų kortelės buvo įteiktos atitinkamai 89 proc., 92 proc. ir 92 proc. rinkėjų.

Balsavimas iš anksto vyksta ir šiandien, ketvirtadienį.

Vakar taip pat buvo pirmoji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyks tris dienas, iki birželio 5-osios. Pirmąją dieną 40 Širvintų, 83 Trakų ir 78 Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjai. Iš 201 specialiuose paštuose balsavusių rinkėjų 27 – nuteistieji, šiuo metu atliekantys bausmę devyniose iš 16-os šalies laisvės atėmimo vietų.

Penktadienį prasidės balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, šitokia teisė yra suteikta tiktai neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 d. ir kovo 21 d. panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai buvo panaikinti kovo 22 d.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje organizuojami, nes čia per ankstesnius rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta kovo 15 d. buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir nuo balandžio 9 d. atsistatydino iš Seimo nario pareigų.