Trakų ir Širvintų rajonuose vyksta pakartotiniai savivaldybių tarybų rinkimai

2015-06-07

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iki 10 val. balsavo 5,94 proc. Trakų rajono ir 7,77 proc. Širvintų rajono rinkėjų, įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Trakų ir Širvintų rajonuose vyksta pakartotiniai savivaldybių tarybų rinkimai

Šiandien taip pat renkamas naujas Seimo narys vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje. Čia rinkėjų aktyvumas – 5,39 proc.

Trakų rajono rinkėjų sąrašuose – 28 775 asmenys, savivaldybė suskirstyta į 44 rinkimų apylinkes. Aktyviausiai šįryt rinkėjai balsavo Aukštadvario (11,53 proc.), Trakų miesto (10,68 proc.), Paluknio (9,82 proc.), Senojo Tarpupio (9,15 proc.) rinkimų apylinkėse.

Šioje savivaldybėje dėl 25 tarybos narių, įskaitant tarybos narį-merą, mandatų varžosi aštuonios politinės partijos ir viena koalicija. Tapti merais siekia aštuoni kandidatai. Šiandien jo neišrinkus, pakartotinis balsavimas bus surengtas po dviejų savaičių, birželio 21-ąją.

Širvintų rajone renkamas tiktai meras, dėl kurio posto kovoja septyni kandidatai. Rinkėjų sąrašuose – 14 768 asmenys, savivaldybės teritorijoje yra 24 rinkimų apylinkės. Iki 10 val. aktyviausi buvo Juodiškių (10,94 proc.), Alionių (10,63 proc.), Kiauklių (10,33 proc.), Anciūnų (9,94 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai.

Kovo 1 d. renkant tarybą, Darbo partijos kandidatams atiteko devyni mandatai, Socialdemokratų partijos ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) – po tris, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos – du, Lenkų rinkimų akcijos, Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – po vieną.

Lyginant rinkėjų aktyvumą su kovo 1 d. bei 2011 m. savivaldos rinkimų duomenimis, jis daugmaž yra panašus. Tuomet Trakų rajone iki 10 val. balsavo 7,22 proc. rinkėjų, Širvintų rajone – 7,49 proc. (per pakartotinį balsavimą kovo 15 d. – 8,33 proc.), o 2011 m. – atitinkamai 6,37 proc. ir 7,42 proc.

Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje (ji apima Varėnos ir Šalčininkų rajonus) į rinkėjų sąrašą įrašyti 30 194 asmenys, ji suskirstyta į 39 rinkimų apylinkes. Renkant Seimo narį aktyviausiai balsuota Dainavos (13,94 proc.), Puvočių (12 proc.), Pabarės (11,55 proc.), Dailidžių (10,62 proc.) rinkimų apylinkėse.

Tapti naujuoju Seimo nariu siekia aštuoni kandidatai, iš kurių viena išsikėlė pati. Jeigu sekmadienį parlamentaras nebus išrinktas, pakartotinis balsavimas vyks birželio 21-ąją.

VRK duomenimis, apie 100 rinkėjų balsavo kitoje nei turėjo pagal deklaruotą gyvenamąją vietą rinkimų apylinkėje.

Didesnių incidentų neužfiksuota, tik Šešuolėlių rinkimų apylinkėje buvo laikinai sutrikęs kompiuterinis ryšys. Savivaldybėse, kuriose vyksta rinkimai, dirba sustiprintos policijos pajėgos. Nuo gegužės 22 d. policija yra gavusi su rinkimų įstatymo, politinės reklamos pažeidimais susijusius 27 pranešimus iš Trakų (18) ir Širvintų (9). Keturių iš jų sulaukė rinkimų dieną, tačiau ikiteisminis tyrimas nepradėtas. Keletas tokių pranešimų pasiekė ir VRK.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 d. ir kovo 21 d. panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai buvo panaikinti kovo 22 d.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje organizuojami, nes čia per 2012 m. rinkimus nugalėjęs Algis Kašėta šiemet kovo 15 d. buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato.