Telšių mero rinkimuose iš anksto jau dalyvavo per pustrečio šimto rinkėjų

2015-11-05

Vakar Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose prasidėjus išankstiniam balsavimui, sulaukta 134 telšiškių. Dar 127 rinkėjai balsavo specialiuose paštuose.

Telšių mero rinkimuose iš anksto jau dalyvavo per pustrečio šimto rinkėjų

Balsuoti iš anksto savivaldybės pastate bus galima ir šiandien, lapkričio 5-ąją, nuo 8 iki 20 val.

Iš anksto balsuoti gali visi rinkėjai, kurie rinkimų dieną negalės atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę. Rinkėjams būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę (jos negavę galės atsispausdinti savivaldybėje).

Vakar prasidėjo ir balsavimas specialiuose paštuose – Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose gydymo, socialinės rūpybos įstaigose bei visose šalies laisvės atėmimo vietose.

Specialiuose paštuose lapkričio 4 d. balsavo 127 rinkėjai, iš jų 111 – socialinės globos įstaigose, 16 – Marijampolės ir Pravieniškių pataisos namuose bei Kauno tardymo izoliatoriuje.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks dar dvi dienas, ketvirtadienį ir penktadienį. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti rinkėjo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balsuoti specialiuose paštuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Kalėjimų departamento duomenimis, šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 87 nuteistieji arba suimtieji, kurių paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta yra Telšių savivaldybės teritorijoje. Sąlygas rinkti Telšių merą jiems sudarys įkalinimo įstaigų administracijos ir atitinkamos apskrities, kurios teritorijoje yra įstaiga, centrinio pašto darbuotojai.

Rytoj prasidės dvi dienas truksiantis balsavimas namuose. Penktadienį iki 12 val. apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai paskelbs sudarytus ir patvirtintus balsuojančių namuose lankymo grafikus.

Rinkimai vyks lapkričio 8-ąją. Balsuojama bus rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.

Šį sekmadienį rengiamuose naujuose Telšių rajono mero rinkimuose dalyvauja septyni kandidatai, tarp jų – ir laikinasis meras. Penki iš kandidatų, kovo 1 d. savivaldos rinkimuose jau siekę užimti mero postą, tapo tarybos nariais. Šešis kandidatus iškėlė politinės partijos, vienas – išsikėlė pats.

Naujų Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų prireikė liepos 10 d. staiga mirus Vytautui Kleivai.

Telšių rajono savivaldybėje yra 33 rinkimų apylinkės, galutiniame rinkėjų sąraše, kurį VRK patvirtino lapkričio 2 d., – apie 38,6 tūkst. asmenų.