Teismas priėmė sprendimą dėl pareiškėjo politinės partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai skundo

2023-03-23

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo politinės partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai skundą atsakovui Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl sprendimo panaikinimo.

Teismas priėmė sprendimą dėl pareiškėjo politinės partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai skundo

Kovo 23 d. LVAT paskelbė sprendimą išnagrinėjęs administracinę bylą pagal politinės partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai skundą, kuriuo politinė partija kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti VRK 2023 m. kovo 14 d. sprendimą Nr. Sp-72, kuriuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Anykščių rajono savivaldybės merus Kęstutis Tubis buvo grąžintas į rinkimus.

Pareiškėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų skundas buvo atmestas.

Be to, įvertinusi susiklosčiusią teisinę padėtį LVAT teisėjų kolegija konstatavo, kad „sprendimas dėl balsavusių asmenų pripažinimo nebalsavusiais, tokioje kaip šioje byloje susiklosčiusioje teisinėje padėtyje, kai pakartotiniai rinkimai jau buvo prasidėję, o į kandidatų sąrašą sugrąžintas balsuojant pirmą kartą balsų daugumą surinkęs ir neteisėtai pašalintas kandidatas, vertintinas kaip, nors ir neidealus, bet pagrįstas bandymas ištaisyti rinkimų organizavimo trūkumus ir tokiu būdu apsaugoti aktyviąją rinkimų teisę įgyvendinančių asmenų teises."

LVAT sprendimai yra neskundžiami.