Teismas nuo tarybos nario pareigų nušalino Radviliškio rajono merą

2015-05-04

Toks sprendimas buvo paskelbtas paskutinėmis balandžio dienomis. Kone prieš metus baigus ikiteisminį tyrimą šioje korupcijos byloje, kurioje meras A. Čepononis yra vienas iš dešimties kaltinamųjų, ji buvo perduota teismui. Tačiau nagrinėti ji dar nepradėta.

Teismas nuo tarybos nario pareigų nušalino Radviliškio rajono merą

Šiaulių apygardos teismo nutartimi, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis trims mėnesiams nušalintas nuo tarybos nario pareigų. Nutartyje pabrėžiama, kad nusikalstamos veikos, kurios inkriminuojamos A. Čepononiui, yra tiesiogiai susijusios su jo užimamomis pareigomis Radviliškio rajono savivaldybės taryboje,

Teismo nuomone, tokia padėtis leidžia pagrįstai manyti, jog kaltinamasis gali piktnaudžiauti jam suteiktomis savivaldybės tarybos nario-mero teisėmis ir pareigomis, taip pat daryti naujas nusikalstamas veikas bei daryti įtaką baudžiamajam procesui.

A. Čepononiui, kuris korupcija įtariamas nuo 2011-ųjų gruodžio, yra kaltinamas organizavus nusikaltimą ir kursčius jį daryti, piktnaudžiavus tarnyba ir klastojus dokumentus.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba, metu nustatyta, kad Radviliškio kultūros centro pastato bei vienos rajono bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo bendrovė, kurios veiklą turėję kontroliuoti rajono savivaldybės tarybos nariai A. Juodis ir G. Žilėnas buvo šios finansinių problemų turėjusios įmonės akcininkai. Pareigūnai įtaria, kad abiejų pastatų rekonstravimo bei restauravimo dokumentuose buvo nurodyta, jog 340 tūkst. litų vertės darbai jau atlikti. Pagal šiuos suklastotus duomenis į bendrovės, neturėjusios apyvartinių lėšų, sąskaitą dalimis buvo pervesti pinigai. Be to, paaiškėjo, kad rekonstruojant vieną Radviliškio gatvę, rajono savivaldybė, nelaukdama, kol bus gauta lėšų iš projektą finansavusių Europos Sąjungos struktūrinių fondų, į kitos bendrovės sąskaitą neteisėtai pervedė apie 190 tūkst. litų. Vienas iš šios įmonės akcininkų – tas pats G. Žilėnas.

Šioje Šiaulių apygardos teismui perduotoje byloje – dešimt kaltinamųjų: devyni asmenys ir bendrovė „Leo statyba". Tarp kaltinamųjų – šios įmonės direktorius V. Žičkus, buvęs savivaldybės administracijos direktorius E. Pranevičius bei du vyriausieji specialistai, kultūros centro direktorius R. Juzukonis.

Nuo 2003-ųjų nuolat Radviliškio rajono savivaldybės meru išrenkamą A. Čepononį jo paties prašymu savivaldybės taryba atleido 2012-ųjų vasarį, po to, pareiškus įtarimus, kas tris mėnesius nušalindavo nuo tarybos nario pareigų.

A. Čepononis savo kaltę neigia. Beveik prieš metus baigus ikiteisminį tyrimą, baudžiamoji byla buvo perduota teismui, tačiau nagrinėti dar nepradėta.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas A. Čepononis į Radviliškio rajono tarybą patenka nuo 1995 m. Šiemet meru, kuriuo tapti pretendavo aštuoni kandidatai, jis buvo išrinktas per pakartotinį balsavimą kovo 15 d. Surinkęs 58,29 proc. rinkėjų balsų, A. Čepononis įveikė varžovą iš Socialdemokratų partijos (LSDP) Kazimierą Augulį (41,71 proc.)., kurį vėliau taryba išrinko mero pavaduotoju.

2015 m. savivaldos rinkimuose TS-LKD iškelti kandidatai Radviliškio rajono taryboje gavo daugiausia, dešimt, mandatų. Antri – LSDP atstovai, laimėję šešis mandatus. Šios savivaldybės taryboje iš viso yra 25 nariai, įskaitant tarybos narį-merą.