Teismas atmetė partijos „Tvarka ir teisingumas" skundą prieš VRK

2020-08-14

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas š. m. rugpjūčio 13 d. atmetė partijos „Tvarka ir teisingumas" skundą, kuriuo buvo siekiama panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) rugpjūčio 5 d. sprendimą „Dėl atsisakymo įregistruoti politinę partiją „Tvarka ir teisingumas" savarankišku politinės kampanijos dalyviu".

Teismas atmetė partijos „Tvarka ir teisingumas

Ginčas kilo dėl VRK š. m. rugpjūčio 5 d. priimto sprendimo Nr. Sp-121 pagrįstumo. Skundu pareiškėja teismui apskundė VRK sprendimą palikti nepakeistą VRK nario 2020 m. liepos 20 d. priimtą skundžiamą sprendimą „Dėl atsisakymo įregistruoti politinę partiją „Tvarka ir teisingumas" savarankišku politinės kampanijos dalyviu", kadangi prašymą įregistruoti minėtą politinę partiją pateikė ne partijos vadovas, o p. Rima Petruškienė.

Teismas sutiko su VRK išvada, kad p. Rima Petruškienė, pateikusi VRK prašymą įregistruoti partiją „Tvarka ir teisingumas" Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų politinės kampanijos dalyviu, kartu su šiuo prašymu nebuvo pateikusi duomenų, kurie galėtų patvirtinti, kad ji yra tinkama partijos „Tvarka ir teisingumas" atstovė ir gali teikti prašymą minėtos partijos vardu, ir nusprendė pareiškėjos skundą atmesti.

Šis teismo sprendimas yra neskundžiamas.

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt