Tarptautinėje rinkimų organizatorių konferencijoje dėmesys kibernetiniam saugumui

2018-04-20

Š. m. balandžio 19–20 dienomis Venecijos Komisija organizuoja 15-ąją metinę tarptautinę rinkimų organizatorių konferenciją „Saugumas rinkimuose", kuri vyksta Osle (Norvegijos Karalystėje).

Tarptautinėje rinkimų organizatorių konferencijoje dėmesys kibernetiniam saugumui
Tarptautinėje metinėje rinkimų organizatorių konferencijoje, kur susitinka virš 150 dalyvių iš 41 šalies, tarp kurių atstovai iš Kanados, Jungtinės Karalystės, Danijos, Norvegijos, Ispanijos, Švedijos, Portugalijos, Suomijos, Vokietijos, Prancūzijos, Latvijos ir Estijos, dalyvauja ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.
 
Šių metų konferencijoje didžiausias dėmesys skirtas rinkimų saugumui, kibernetinėms grėsmėms, kylančioms politinių kampanijų ir rinkimų metu bei duomenų privatumui. Diskutuojama apie socialinės medijos įtaką bei netikrų naujienų (angl. fake news) didėjimo mastą, joms palankiais komunikacijos kanalais bei jų poveikį rinkimų baigčiai.
 
Konferencijoje diskutuojama apie tarptautinių normų ir standartų svarbą, užtikrinant saugų informacinių ir ryšių technologijų naudojimą rinkimuose; institucines saugos priemones bei teisinio reglamentavimo tobulinimą ir rinkimų proceso vientisumo užtikrinimo svarbą; elektroninių nusikaltimų rinkimų procese užkardinimo būdus bei kibernetinio saugumo užtikrinimą. Taip pat aptariama socialinės žiniasklaidos įtaka netikrų naujienų sklaidai, taip trukdant rinkėjų pasirinkimą bei sudarant nevienodas galimybes kandidatams. Didžiausias dėmesys konferencijoje buvo skirtas rinkimų komisijų veiklos skaidrumo bei profesionalumo užtikrinimui, visuomenės pasitikėjimo rinkimais ir jų rezultatais bei asmens duomenų saugumo užtikrinimui, nes, anot konferencijos organizatorių, tai ir yra pati demokratinių rinkimų esmė.
 
 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt