Tarptautinė rinkimų organizatorių konferencija Vilniuje

2018-09-04

Vyriausioji rinkimų komisija (toliau – VRK) 2018 metų rugsėjo 5–7 dienomis Vilniuje rengia 27-ają metinę Europos rinkimų organizatorių asociacijos (toliau – ACEEEO) tarptautinę konferenciją tema „Rinkėjo privatumo, saugumo ir sąžiningumo užtikrinimas".

Tarptautinė rinkimų organizatorių konferencija Vilniuje
Europos rinkimų organizatorių asociacijos direktorių valdybos posėdyje Vyriausioji rinkimų komisija buvo paskirta pirmininkaujančia šalimi ir nutarta 27-ąją kasmetinę ACEEEO konferenciją organizuoti Lietuvoje.
Vienintelė metinė ACEEEO konferencija Lietuvoje vyko prieš 20 metų. Tuomet konferencijoje buvo gvildenama viešumo ir teisingumo rinkimų procese problema.
Pastaraisiais metais įvairiose pasaulio šalyse rinkimų procesai susiduria su naujomis vidaus ir išorės jėgomis, kurios bando daryti poveikį rinkimų eigai  ir pažeisti rinkimų teisėtumą, naudodamos naujas technologijas ir metodus. Šiuo metu rinkimų organizatoriai turi būti pasirengę suprasti ir pasitikti šiuos naujus iššūkius. Vilniuje įvyksianti tarptautinė konferencija pateiks šias problemas renginio dalyviams ir pasiūlys geriausius sprendimo būdus.
Konferencija Vilniuje remsis trimis sąvokomis: privatumo, saugumo ir sąžiningumo.
Tarptautinės konferencijos metu dalyviai diskutuos prieigos prie viešosios informacijos, saviraiškos ir rinkimų laisvės, sukčiavimo rinkimuose prevencijos reikšmės, rinkėjų pasitikėjimo užtikrinimo klausimais. Renginio metu bus ypač akcentuojama rinkėjo informacijos ir rinkimuose naudojamų elektroninių duomenų apsauga. Vyks specializuotas seminaras kibernetinio saugumo klausimais, bus pristatoma rinkimų proceso apsauga iš kibernetinio saugumo perspektyvos. 
VRK organizuojamas renginys jau sulaukė didelio pasaulio rinkimų organizatorių dėmesio. Konferencijoje dalyvaus ir pranešimus skaitys virš 150 svečių iš Lietuvos ir užsienio šalių – rinkimus organizuojančių institucijų ir organizacijų lyderiai, vadovai, rinkimų ekspertai. Dalyvaus rinkimų organizatoriai iš Austrijos, Bulgarijos, Sakartvelo, JAV, Kanados, Latvijos, Meksikos, Rumunijos bei kitų šalių. Renginyje dalyvaus tarptautinių organizacijų ir švietimo institucijų atstovai iš NATO Strateginių ryšių centro, Ispanijos Rovira i Virigili universiteto, Tarptautinio demokratijos ir rinkimų pagalbos instituto, Tarptautinio rinkimų sistemų fondo ir kitų  tarptautinių organizacijų.
Konferenciją bus galima tiesiogiai stebėti internete. 
 
Su konferencijos programa galite susipažinti čia.
 
 
Kontaktams: