Tarptautinė konferencija Ukrainoje „Rinkimų sistemos tobulinimo būdai"

2017-11-15

Ukrainos Centrinės rinkimų komisijos kvietimu Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė ir narė Jonė Valčiukienė š. m. lapkričio 13–14 dienomis dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Rinkimų sistemos tobulinimo būdai", kuri vyko Kijeve.

Tarptautinė konferencija Ukrainoje „Rinkimų sistemos tobulinimo būdai

Kadangi Ukrainos Centrinė rinkimų komisija, švenčianti savo 20-metį, svarsto galimybę tobulinti šiuo metu Ukrainoje egzistuojančią rinkimų sistemą, buvo surengta konferencija, kurioje rinkimų komisijų atstovai iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano ir Moldavijos pristatė savo šalių patirtį, modernizuojant rinkimų administravimą. Buvo aptarta informacinių sistemų, duomenų saugos svarba bei pasitikėjimo rinkimų technologijomis stiprinimo būdai. Analizuotos Ukrainos rinkimų, politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo teisės aktų tobulinimo galimybės. Didelis dėmesys skirtas ir rinkėjų švietimui bei informavimo įrankiams. Konferencijos metu taip pat ieškota būdų kaip užtikrinti nešališkumą, skaidrumą ir profesionalumą rinkimų komisijų veikloje.

Konferencijos metu savo rekomendacijas Ukrainos Centrinės rinkimų komisijai pateikė ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (OSCE) bei Tarptautinio rinkimų fondo (IFES) atstovai.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982,
El. p.: komunikacija@vrk.lt