Lietuvos rinkimų organizavimo procesu domisi studentai iš Kanados

2017-02-06

Š. m. vasario 6-7 dienomis Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) vieši studentai iš Kanados, atliekantys praktiką Nacionalinėje Kvebeko asamblėjoje.

Lietuvos rinkimų organizavimo procesu domisi studentai iš Kanados

Vizito tikslas – susipažinti su rinkimų organizavimu ir vykdymu Lietuvoje, taip pat su institucijos, atsakingos už rinkimų ir referendumų organizavimą, veikla. Svečių delegaciją priėmė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

VRK narys Rokas Stabingis svečius supažindino su rinkimų sistema Lietuvoje, jos teisiniu reglamentavimu, rinkimų organizavimo ir vykdymo procesais skirtingų rinkimų metu.

VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė atskleidė informacinių technologijų svarbą užtikrinant demokratinius ir skaidrius rinkimus.

Vizito metu Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė svečiams pristatys politinių partijų steigimo ir registravimo galimybes mūsų šalyje, politinių partijų lėšų iš valstybės biudžeto skirstymo principus, t. y. kaip jos naudojamos, apskaitomos ir kaip šis procesas kontroliuojamas.

Ypatingo jaunųjų mokslininkų dėmesio sulaukė VRK informacinė sistema, jos funkcionalumas bei galimybės ateityje įvesti internetinį balsavimą Lietuvoje.

Nuotraukų albumą galima peržiūrėti paspaudus žemiau esančią nuotrauką. 

2017-02-06