Šilutės rajono rinkėjams dėl savivaldybės tarybos ir mero teks apsispręsti iš naujo

2015-03-21

Dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatus Šilutės rajone. Pakartotiniai rinkimai čia vyks birželio 21 dieną.

Šilutės rajono rinkėjams dėl savivaldybės tarybos ir mero teks apsispręsti iš naujo

Šeštadienį vykusiame VRK posėdyje konstatuota, kad tikrinant gautus pranešimus ir skundus bei perskaičiavus balsavimo biuletenius, Šilutės rajone nustatyti rinkimų įstatymo pažeidimai vertintini kaip šiurkštūs.

Savivaldybės rinkimų komisijos darbo grupė aptiko, kad trūksta 200 kvitų ir 499 halogramų, kurios klijuojamos ant išorinių vokų (balsuojant iš anksto). Įtariama, kad nesutampa dalis halogramų, klijuojamų ant vokų ir kvitų. Nustatytas nepanaudotų biuletenių trūkumas – 615 vienmandatėje 650 ir daugiamandatėje rinkimų apygardose. Maišai su dokumentais dar kartą buvo perskaičiuoti Vilniuje, VRK. Bendras nepanaudotų biuletenių stygius sumažėjo iki 760. Tokių biuletenių trūkumas nustatytas ir Tilžės rinkimų apylinkėje. Dėl rinkėjų papirkimo per išankstinį balsavimą vasario 25 ir 26 dienomis Šilutės rajone pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

Šio rajono meru buvo išrinktas partijos „Tvarka ir teisingumas" (TT) atstovas, dabartinis savivaldybės vadovas Vytautas Laurinaitis (54,07 proc. rinkėjų balsų), per pakartotinį balsavimą įveikęs savo oponentą iš Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) Arvydą Jaką (43,67 proc.). Daugiausia, šeši, mandatai taryboje turėjo atitekti LSDP, penki – TT, trys – TS-LKD, po du – LLS, Liberalų sąjūdžiui, Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Darbo partijai bei visuomeniniam rinkimų komitetui „Už žmonių valdžią".

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų Šilutės rajone rezultatus negaliojančiais VRK pripažino trylika balsų prieš tris. Pakartotiniai rinkimai šioje savivaldybėje bus surengti birželio 21-ąją, pakartotinis bvalsavimas renkant merą – po dviejų savaičių, liepos 5-ąją. Šiuos rinkimus turėtų organizuoti VRK patvirtinta naujos sudėties savivaldybės rinkimų komisija.