Šiandien Telšių rajono savivaldybėje prasidėjo balsavimas iš anksto

2015-11-04

Trečiadienį Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose prasidėjo išankstinis balsavimas. Balsuoti iš anksto savivaldybės pastate bus galima lapkričio 4 ir 5 dienomis, trečiadienį ir ketvirtadienį, nuo 8 iki 20 val.

Šiandien Telšių rajono savivaldybėje prasidėjo balsavimas iš anksto

Iš anksto balsuoti gali visi rinkėjai, kurie rinkimų dieną negalės atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę.

Balsuojant iš anksto, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę (jos negavę galės atsispausdinti savivaldybėje).

Trečiadienį prasidėjo ir balsavimas specialiuose paštuose – Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose gydymo, socialinės rūpybos įstaigose bei visose šalies laisvės atėmimo vietose.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks lapkričio 5–7 d. nustatytomis darbo valandomis. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti rinkėjo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balsuoti specialiuose paštuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Kalėjimų departamento duomenimis, šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 87 nuteistieji arba suimtieji, kurių paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta yra Telšių savivaldybės teritorijoje. Sąlygas rinkti Telšių merą jiems sudarys įkalinimo įstaigų administracijos ir atitinkamos apskrities, kurios teritorijoje yra įstaiga, centrinio pašto darbuotojai.

Penktadienį prasidės dvi dienas truksiantis balsavimas namuose. Rytoj iki 12 val. apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai turi paskelbti sudarytus ir patvirtintus balsuojančių namuose lankymo grafikus. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) lapkričio 4-osios ryto duomenimis, tokį pageidavimą išreiškė 1 628 rinkėjai. Tai – apie 4,22 proc. rinkėjų, šiems mero rinkimams įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Balsavimas namuose vyks lapkričio 6 ir 7 dienomis nuo 8 iki 20 val. (pakartotinis balsavimas – lapkričio 20 ir 21 dienomis). Šiomis dienomis balsuos telšiškiai, įrašyti į namuose balsuojančių rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą.

Rinkimai vyks lapkričio 8-ąją. Balsuojama bus rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.

Šį sekmadienį rengiamuose naujuose Telšių rajono mero rinkimuose dalyvaus septyni kandidatai, tarp jų – ir laikinasis meras. Penki iš kandidatų, kovo 1 d. savivaldos rinkimuose jau siekę užimti mero postą, tapo tarybos nariais. Šešis kandidatus iškėlė politinės partijos, vienas – išsikėlė pats.

Naujų Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų prireikė liepos 10 d. staiga mirus Vytautui Kleivai.

Telšių rajono savivaldybėje yra 33 rinkimų apylinkės, galutiniame rinkėjų sąraše, kurį VRK patvirtino lapkričio 2 d., – apie 38,6 tūkst. asmenų.