Sekmadienį VRK vyks trys spaudos konferencijos

2015-06-19

Birželio 21-ąją, pakartotinių Trakų (pakartotinis balsavimas renkant merą) ir Šilutės rajonų savivaldybių tarybų rinkimų bei naujo Seimo nario rinkimų (pakartotinis balsavimas) vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje dieną Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengs tris spaudos konferencijas – 11 val., 15 val. ir 20 val.

Sekmadienį VRK vyks trys spaudos konferencijos

Spaudos konferencijos vyks VRK posėdžių salėje (201 kab., Gynėjų g. 8, Vilniuje).

20 val. konferencijoje, be VRK pirmininko Zenono Vaigausko, dalyvaus Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas ir pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės" atstovė Rūta Mačiulytė.

VRK duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose yra 38 593 asmenys, Trakų – 28 913, Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 214 asmenų. Šilutės rajonas suskirstytas į 39 rinkimų apylinkes, Trakų – į 44, o Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje yra 45 apylinkės.

Per dvi išankstinio balsavimo ir dvi iš trijų balsavimo specialiuose paštuose dienas savo pilietinę pareigą atliko daugiau kaip du tūkstančiai minėtų dviejų savivaldybių bei Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjų. Penktadienį prasidėjęs balsavimas namuose vyks ir rytoj.

Pakartotinių rinkimų Šilutės ir Trakų rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 ir 21 dienomis panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus.

Naujas Seimo narys vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje renkamas dėl to, kad čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta, kovo 15 d. išrinktas Varėnos rajono meru, atsisakė Seimo nario mandato.

Pakartotiniuose rinkimuose dėl 25-ių Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, įskaitant merą, mandatų kovos septynios politinės partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas, iš viso iškėlę 366 kandidatus.

Trakų rajone, kuriame savivaldybės taryba buvo išrinkta per pakartotinius rinkimus birželio 7 d., šį sekmadienį bus pakartotinai balsuojama už merą – daugiausia balsų surinkusius liberalę (LRLS) Editą Rudelienę arba socialdemokratą Vytautą Zaliecką.

Vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje (ją sudaro Varėnos rajonas ir dalis Šalčininkų rajono) varžysis daugiausia rinkėjų palankumo pelnę Lenkų rinkimų akcijos atstovas Andžej Andruškevič ir socialdemokratas Vidas Mikalauskas.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos adresas

2015-06-22 11 val. spaudos konferencijos garso įrašas