Sekmadienį VRK rengs tris spaudos konferencijas, vakarinę – Šilutėje

2015-07-03

Liepos 5-ąją, šilutiškiams pakartotinai renkant savo valdžią ir pakartotinai balsuojant už merą, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengs tris spaudos konferencijas – 11 val., 15 val. ir 20 val.

Sekmadienį VRK rengs tris spaudos konferencijas, vakarinę – Šilutėje

Dvi pirmosios spaudos konferencijos vyks VRK posėdžių salėje (201 kab., Gynėjų g. 8, Vilniuje), paskutinė, 20 val., bus surengta Šilutės rajono savivaldybės tarybos salėje (Dariaus ir Girėno g. 1). Tiesioginę jų transliaciją galima bus stebėti internetu (adresus žr. žemiau).

20 val. konferencijoje, be VRK pirmininko Zenono Vaigausko, dalyvaus Šilutės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Baršys ir pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės" vadovas Simas Simanauskas.

Spaudos konferencijose 11 val. ir 15 val. dalyvaus VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

VRK duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose yra 38 804 asmenys, rajonas suskirstytas į 39 rinkimų apylinkes.

Per dvi išankstinio balsavimo savivaldybėje bei dvi iš trijų balsavimo specialiuose paštuose dienas savo pilietinę pareigą atliko beveik 900 Šilutės rajono rinkėjų. Penktadienį prasidėjęs balsavimas namuose vyks ir rytoj.

Sekmadienį paaiškės, kuriam iš dviejų kandidatų Šilutės rajono rinkėjai ketveriems metams patikės savivaldybės vadovo pareigas – dabartiniam merui Vytautui Laurinaičiui (partija „Tvarka ir teisingumas") ar jo oponentui iš Lietuvos laisvės sąjungos Arvydui Jakui. Surinkę atitinkamai 28,71 proc. ir 16,57 proc. rinkėjų balsų, jiedu birželio 21-ąją buvo pranašesni už kitus šešis kandidatus į merus.

Pakartotinai savo rajono savivaldybės tarybą, 24 jos narius, šilutiškiai išsirinko birželio 21 d. 25-uoju taps meras.

Pakartotinių rinkimų Šilutės rajone prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 21 d. panaikino rinkimų šioje savivaldybėje rezultatus.

Spaudos konferencijų tiesioginio transliavimo adresai: 11 ir 15 val. iš Vyriausiosios rinkimų komisijos; 20 val. iš Šilutės r. savivaldybės.