Seime priimtas Rinkimų kodeksas

2022-06-23

Birželio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinį įstatymą.

Seime priimtas Rinkimų kodeksas

Už šio įstatymo priėmimą iš 129 užsiregistravusių Seimo narių balsavo 94, 10 parlamentarų įstatymui nepritarė, o 25 susilaikė. Su šiuo įstatymu susijusius dokumentus galite rasti ČIA

Rinkimų kodekso įsigaliojimas numatytas š. m. rugsėjo 1 d. Kodeksas pakeis šiuo metu galiojančius Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Savivaldybių tarybų rinkimų, Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymus. 

Kodeksas reglamentuos Seimo, Prezidento, savivaldybių tarybų, savivaldybių merų rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą tvarką, rinkimų politinių kampanijų finansavimo kontrolės aspektus. Šis teisės aktas nustatys ir Vyriausiosios rinkimų komisijos bei kitų rinkimų komisijų statusą, veiklos principus, funkcijas bei komisijų sudarymo bei darbo organizavimo tvarką. 

Siekiant pakeisti Rinkimų kodekso normas ateityje, pakeitimai galės būti priimami ne mažesne kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma, t. y. surenkant ne mažiau kaip 85 parlamentarų balsus. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt