Seimas pritarė siūlymui didinti užstatą kandidatams į savivaldą

2018-09-12

Seimas pritarė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 39 straipsnio pataisai (projektas Nr. XIIP-2750(2), kuria siūloma didinti užstatą kai kuriems kandidatams. Už tokį sprendimą balsavo 50, prieš buvo 12, susilaikė 25 Seimo nariai.

Seimas pritarė siūlymui didinti užstatą kandidatams į savivaldą
Įstatyme įtvirtinta, kad partijos ar rinkimų komiteto keliamame kandidatų sąraše esant įrašytiems kandidatams, einantiems pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, rinkimų užstatas už kiekvieną tokį kandidatą yra dešimt vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio (šiuo metu galiojančiame įstatyme – 2 VMDU dydžio). Šis užstatas (už kiekvieną kandidatą nustatant atskirai) grąžinamas jį sumokėjusiai partijai, rinkimų komitetui ar kandidatui, jeigu rinkimų užstatas tampa grąžintinu pagal šio straipsnio 5 dalyje nustatytus reikalavimus, bet kandidatas nebuvo išrinktas, taip pat jeigu kandidatas buvo išrinktas arba buvo pripažintas išrinktu ir atsisakė pareigų, nesuderinamų su savivaldybės tarybos nario pareigomis, šio įstatymo 91 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.
Jei minėti kandidatai yra išrenkami ir atsisako tarybos nario mandato iki pirmo tarybos posėdžio, užstatas nėra grąžinamas.
 
 
Parengta pagal Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento informaciją