Savo teistumą anketose nuslėpę asmenys šalinami iš kandidatų sąrašų

2015-05-20

Tokio likimo sulaukė keturi kandidatai, kuriuos trys politinės partijos kėlė pakartotiniuose rinkimuose į Šilutės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybas.

Savo teistumą anketose nuslėpę asmenys šalinami iš kandidatų sąrašų

Pildydami anketas savo teistumo nenurodę kandidatai savivaldos rinkimuose nedalyvaus. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė neregistruoti Jevgenijaus Šuldiakovo, įrašyto Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) keliamų kandidatų sąraše, ir Liberalų sąjūdžio (LRLS) atstovo Arūno Dikšo, ketinusių pretenduoti į Šilutės rajono savivaldybės tarybos narius.

Dėl tokios pat priežasties kandidatais nebus registruojami ir Trakų rajono politikais tapti rengęsi Linas Batarla (LLS) bei Zinaida Gailiušienė (partija „Tvarka ir teisingumas").

Tokį sprendimą trečiadienį surengtame posėdyje VRK priėmė, atsižvelgusi į Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro ir jo archyvo duomenų išrašus, kuriuos pateikė Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM.

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, kandidatas į tarybos narius arba merus privalo nurodyti, jeigu jis po 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu (sprendimu) buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos arba įsiteisėjusiu Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės teismo sprendimu bet kada buvo pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo, nepaisant to, ar teistumas išnykęs, ar panaikintas.

Dėl teismo pripažintų kaltais, tačiau šios informacijos pildant anketas nenuslėpusių kandidatų – kitoks sprendimas. VRK leidžiamuose kandidatų į merų plakatuose, taip pat plakatuose su kandidatų sąrašais, prie tų, kurie anketose nurodė savo teistumą, pavardžių bus pažymėta: „Teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos".

Toks įrašas atsiras plakatuose prie Giedriaus Smolsko (LLS) ir Rolando Blažio (LRLS), iškeltų į Trakų rajono savivaldybės tarybą, pavardžių.

Pakartotiniuose rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės tarybą minėtoji informacija rinkėjams bus pateikta apie Sigitą Šeputį (Socialdemokratų partijos), Ingą Šarakauskę, Vaidą Dedurkevičių ir Liną Norbutienę (visi – LLS), Apolinarą Stonį, Saulių Endrulį, Elmutą Lengviną ir Alvidą Milerį (visi – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos), Andrejų Ivanovą ir Vilių Čičirką (abu – Darbo partijos) bei Vytautą Raibį ir Alvydą Braukylą (abu – rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią").

Pakartotiniai savivaldybės tarybos rinkimai Trakų rajone vyks birželio 7 d., Šilutės rajone – birželio 21 d.