Savivaldybių tarybų nario mandato atsisakė dar 71 jo siekęs kandidatas

2015-04-02

Savivaldos rinkimuose iškovotų mandatų neprireiks 60-iai kandidatų. Be to, jų atsisakė dar 11 kandidatų, turėjusių pagal sąrašus eilėje užimti partijų kolegų vietas tarybose.

Savivaldybių tarybų nario mandato atsisakė dar 71 jo siekęs kandidatas

71 kandidatas, turėjęs tapti 30-ies iš 60 savivaldybių tarybų nariais, šių pareigų atsisakė. Tai paaiškėjo balandžio 2 dieną vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje.

 

Pripažinta, kad 60 naujai išrinktų savivaldybių tarybų narių netenka savo mandato pagal rašytinius pareiškimus dėl jo atsisakymo. VRK taip pat pripažino, kad porinkiminiame kandidatų į savivaldybės tarybos narius sąraše įrašytų 11 kandidatų praleidžiami eilėje pagal jų rašytinius pareiškimus dėl mandato atsisakymo. VRK patvirtino 71 kandidatą, įrašytą porinkiminiame kandidatų sąraše, kurie gaus savivaldybių tarybų narių mandatus vietoj jų atsisakiusiųjų.

 

Pagal savivaldybes, tarybos nario mandato daugiausia atsisakyta Alytaus (8), Radviliškio, Šilalės (po 5) rajonuose, Elektrėnuose (4), Molėtų, Telšių, Zarasų (po 4), Akmenės ir Kelmės (po 3) rajonuose.

 

Pagal politines partijas, daugiausia tarybos nario pareigų atsisakė Socialdemokratų partijos (21), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (15), Liberalų sąjūdžio (5) kandidatai.

 

Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariu išrinktu, bet šių pareigų atsisakiusio Gedimino Krasausko (TS-LKD) pavyzdžiu pasekė dar net trys kandidatai, paprašę praleisti juos porinkiminiame sąraše, – Arūnas Laukaitis, Gintaras Laukaitis ir Vladas Čeponis.

 

Minėtame sąraše yra trys parlamentarai ir ministras. Seimo narė Orinta Leiputė (Socialdemokratų partija) nedirbs Kauno miesto taryboje, Naglis Puteikis (partija „Lietuvos sąrašas") – sostinės taryboje. Vilniaus miesto tarybos nario mandato taip pat atsisakė pernai į Europos Parlamentą išrinktas Valdemar Tomaševski (Lenkų rinkimų akcija) bei aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas (partija „Tvarka ir teisingumas").

 

Iš šiemet išrinktų į savivaldybių tarybas išrinktų kandidatų 143 ėjo pareigas, nesuderinamas su tarybos nario pareigomis. Šiuo metu tokių liko 17.

 

Kovo 25 d. VRK posėdyje buvo patvirtinti 76 kandidatai, atsisakę savivaldybių tarybų mandato (apie tai galite pasiskaityti ČIA).

 

Išrinkti savivaldybių tarybų nariai ir merai privalo atsisakyti einamų pareigų, kurios yra nesuderinamos su tarybos nario pareigomis. Padaryti tai, pranešant VRK, privaloma likus 10 dienų iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos. Išrinktas savivaldybės tarybos narys taip pat gali atsisakyti ir tarybos nario mandato – irgi tokiu pat terminu. Apsisprendimas atsisakyti mandato VRK paduodamas asmeniškai arba išsiunčiant notaro patvirtintą pareiškimą. Jeigu į tarybą išrinktas asmuo laiku VRK nepraneša, kad jis atsisako pareigų, nesuderinamų su tarybos nario pareigomis, VRK ne vėliau kaip 7 dienos iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio priimtu sprendimu panaikina šio savivaldybės tarybos nario mandatą ir pripažįsta jį kitam tarybos nariui. Visų Lietuvos savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas rasite ČIA.

 

Savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su Respublikos Prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su kai kuriomis Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos pareigomis. Be to, jos nesuderinamos su tos kadencijos savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, savivaldybės kontrolieriaus ar kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojo pareigomis, su administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo, kitomis pareigomis, kurių sąrašas numatytas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme. Daugiau apie nesuderinamas pareigas galite sužinoti ČIA.